1.liga muži : V sérii se Zlínem byli Sršni lepší a končí na 3.místě

Pondělí, 07.05.2018 08:10

Sršni - SKB Zlín    110:77

100 díváků

Rozhodčí: Jeřáb, Perlík, Musil

V prvním utkání o 3.místo přijel Zlín bez mnoha hráčů a i když ani Sršni nebyli kompletní, bylo od počátku jasné, který tým zvítězí. Hrálo se spíše v exhibičním duchu a ani jeden z týmů si nedělal s obranou příliš velké starosti. V dresu Sršňů si připsali "double - double" Englický za 22 bodů a 10 doskoků a Novák - 17 + 11.

SKB Zlín - Sršni     68:97

Druhý den do Zlína odjeli Sršni ještě v děravější sestavě - maturanti zůstali u učebnic, Vojta Novák hrál v dresu J.Hradce nejvyšší soutěž a Ondra Musil si z pátečního zápasu odnesl zranění nohy. Přesto byli hosté lepším týmem a zápas od začátku kontrolovali. Po poklidném průběhu tak mohli od zástupce ČBF převzít pohár za 3.místo v soutěži. To je zatím nejlepším výsledkem píseckého mužského basketbalu v jeho historii.

Komentář trenéra:"Byl to souboj zklamaných týmů ze semifinále a bylo to znát. My jsme přece jen dokázali najít více motivace a o třetí místo zabojovat. Děkuji hráčům za fantastickou sezónu plnou skvělých zážitků, kterou jsem měl možnost s nimi prožít. Děkuji také našim fanouškům - prostředí, které vytváříte při našich zápasech je zcela jedinečné a skutečně necítím jako frázi, když napíši, že jste nedílnou součástí týmu. Bez Vás by nás to tak nebavilo."

MJ