U14 4.místo na MČR

Čtvrtek, 03.05.2018 19:57

Sršni - Kondoři Liberec 67:66 VIDEO bylo bohužel z tvcom odstraněno!!!

Hned první utkání přineslo velké drama, se šťastným koncem pro nás, alespoň to jsme si mysleli. Po tom co jsme prohrávali 9 sekund před koncem o bod a soupeř měl míč, jsme předvedli skvělou obranu. Rovnou z výhozu kapitán Dan Hejl vypíchl míč, chladnokrevně zakončil a poslal nás do jednobodového vedení, které jsme udrželi až do konce zápasu. Ale!!! Liberec podal protest. Po přezkoumání videa, došlo hned několikrát k selhání stolku, včele s delegovaným komisařem. Kondorům vzal v poslední čtvrtině 4 body, a aby toho nebylo málo nám dokonce ve druhé čtvrtině 6. Je neuvěřitelné, že se něco takového může stát na takové akci jako je MČR, velká ostuda pro pořadatele i samotnou federaci. Verdikt: zápas neplatí a bude se opakovat.

Sršni - Snakes Ostrava 88:40 VIDEO

V dalším utkání nás čekala Ostrava. Výškově a silově disponované družstvo potvrzovalo svoji kvalitu. Přestože jsme od loňských mistrů dostali téměř o 50 bodů, nebylo to z naší strany vůbec špatný. Velký prostor dostala celá lavička a hlavní opory si tak mohly odfouknout před druhým dnem.

Sršni - BA Nymburk 90:67 VIDEO

Třetím soupeřem nám byl Nymburk, který dokázal porazit Liberec o 18 bodů. Boj o druhé místo ve skupině tak dostal novou zápletku. Po vyrovnané půli, kdy se ani jednomu týmu nechtělo moc bránit, jsme předvedli skvělou jízdu. Konečně jsme zabrali v obraně a ve střelecké pohodě jsme soupeře přetlačili o 23.

Sršni - Kondoři Liberec 52:47 VIDEO

Večer jsme nastoupili k opakovanému duelu s Libercem. Abychom postoupili z druhého místa do semifinále, stačilo nám neprohrát o více jak 20 bodů. My jsme však chtěli vyhrát a dokázat, že jsme si vítězství v prvním zápase opravdu zasloužili. To se také povedlo. Čtvrté utkání ve dvou dnech si však vyžádalo svoji daň. Oba týmy byly bez energie a více než o basketbalové kráse, to bylo o vůli hráčů, vyždímat ze sebe poslední zbytky sil.

Sršni - Sokol Pražský 50:84 VIDEO

V semifinále nás čekali naši bratři ze Sokola Pražského. Zatímco odpočatý soupeř po palubovce doslova lítal, my jsme se po porci předešlých zápasů už ani nerozběhli. Působili jsme úplně vyčerpaným dojmem.  Na to se však vymlouvat nechceme. Kluci z Prahy postoupili do finále zcela zaslouženě, ve kterém pak udolali Ostravu a stali se novými mistry.

Sršni - SAM BŠM Brno 42:63 VIDEO

Na nás tak zbyl souboj o bronz. V tom jsme se však museli obejít hned bez dvou lídrů. Pepa Svoboda dostal volno, protože ho čekala cesta do Slovinska na Jr. NBA Camp. Druhým chybějícím článkem byl Ondra Veselý, který nedohrál ani semifinále. Tělo řeklo stop a k boji o bronz ho již nepustilo. Bez těchto dvou hráčů jsme ztratili velkou sílu pod košem, což se projevilo jako klíčové. Nemyslím si totiž, že bychom byli horší než Brno. Svou agresivní hrou jsme jim zle zatápěli a donutili ke spoustě ztrátám. Škoda neproměněných šancí, kdy jsme šli hned několikrát sami do koše, mohli jsme je potrápit daleko víc.

Kromě brambor si domů vezeme i jedno individuální ocenění. Dan Hejl se dostal do nejlepší pětky turnaje. Nejen za předvedené výkony na MČR, ale i za zbytek sezóny si to určitě zaslouží. Poděkování patří všem hráčům a jejich rodičům, byl to opravdu dobrý rok. Speciální dík si zaslouží Karel Maleček, který se zhostil vedoucího výpravy na jedničku. Poslední díky náleží spolupracujícím klubům: BK Tábor, Tygři ČB a SKB Strakonice.