1.liga muži semifinále: V infarktovém dramatu zvítězili Sršni a vrací sérii do H.Králové

Neděle, 29.04.2018 10:13

Ve druhém semifinálovém utkání přivítali Sršni na své palubovce tým z Hradce Králové s touhou potvrdit dobrý výkon z prvního utkání a před vlastními fanoušky urvat výhru.

Sršni - Královští sokoli H.Králové     78:76 p.p.

Rozhodčí:Blahout, Salvetr, Ulrych

Diváků: 250

Sršni vstup do zápasu zvládli, když po třech minutách vedli 5:0, pak ale na dlouhou dobu ovládli hru hosté. Sršni se trápili především na útočné polovině, když Východočeši dokázali zastavit jejich rychlý protiútok a v ani postupném útoku se Písek nedokázal dostávat do dobrých střeleckých pozic. A tak v 8.minutě prohrávali Sršni 7:15 a na konci čtvrtiny byl stav 13:18. Ani vstup do druhé části změnu obrazu hry nepřinesl a tak když v 15.minutě zvyšoval hostující Jiříček smečí na 15:27, zdálo se, že si tentokrát favorit zápas pohlídá. Sršně však jakoby tento moment nabudil a ve druhé části čtvrtiny se dokázali zvednout a do kabin se šlo za stavu 33:36.

Druhý poločas nabídl přetahovanou o každý bod, o každý metr palubovky. Skvělé publikum s tím, jak se blížil závěr zápasu hnalo domácí za výhrou a každý musel vidět, že ti na hřišti nechávali opravdu vše. Důležitým okamžikem bylo vyloučení Američana Marquardta hrajícího v dresu Hradce, který obdržel po nafilmovaném faulu technickou chybu a jelikož již v průběhu prvního poločasu inkasoval nesportovní faul, musel opustit palubovku. Dvě minuty před koncem po akci z autu zvedl diváky ze sedadel svým dunkem Fait - 63:64, pak se půl minuty před koncem prosadil jednou z čáry trestného hodu Andres - 63:65, aby vše vzal do ruky nejmladší hráč na hřišti Gareis, který svým nájezdem vyslal jasný vzkaz - tato párty ještě nekončí - 65:65.

V prodloužení si vedení na střídačku braly oba týmy, ale poslední chvíle patřily píseckému Novákovi, který čtyřmi body v řadě upravil na 77:76. Poslední akci hostů Sršni ubránili a po úspěšném doskoku byli nuceni hradečtí faulovat. Fait první trestný hod proměnil, druhý pouze úmyslně nahodil na obroučku a v hale mohla naplno vypuknout exploze nefalšovaného nadšení.

Z individuálních výkonů zaujal double-double Englického (14 bodů,12 doskoků), 25 bodů Šlechty, či "skoro double - double" Nováka (14b,9d).

Semifinálová série se tedy rozhodne ve třetím zápase v Hradci Králové.

Komentář trenéra:"Byl to zápas s velkým Z. Hráči do toho dali vše, diváci byli fantastičtí a všichni jsme si to báječně užili - co víc si od sportu přát? Děkuji všem aktérům a ve třetím zápase se popereme o možnost ukázat našim skvělým fandům jak vypadá prvoligové finále."