U19 . konečné 7.místo

Pondělí, 23.04.2018 15:16

V páteční předehrávce třetího kola play off chtěli Sršni odvrátit hrozbu ukončení sezóny. Naopak GBA, která potvrdila roli favorita na domácí palubovce,měla v kapse vedení 2:0 a chtěla sérii co nejrychleji ukončit. Na našem soupeři bylo hned od začátku vidět, že přijel do Písku s dojmem, že se mu nemůže nic stát a na všech bylo vidět podcenění borců ve žlutých dresech. My naopak věděli, že pokud napodobíme bojovný výkon z prvního utkání, můžeme soupeře potrápit. Kdo ovšem zavítal do Sršního hnízda, nemohl věřit vlastním očím s jakou energií Sršni do zápasu vlétli. Zaskočený soupeř těžko nacházel recept na agresivní obranu domácích, nám naopak vycházelo téměř vše na co jsme sáhli. Byli jsme to po celé utkání my, kdo diktoval tempo hry a i když soupeř měl v celé sérii obrovskou fyzickou převahu, naši mladíci svým nasazením pro tento večer dokázali tento handicap eliminovat a za podpory rozvášněných fanoušků získat až se dá říct "neuvěřitelné" vítězství.

Sršni - GBA 81:69

V sobotu tak bylo na programu čtvrté utkání série, které si nebudeme nic nalhávat, už nikdo moc nečekal. GBA tentokrát přijela v úplně jiném rozpoložení a všichni věděli, že soupeř bude využívat svých fyzických předpokladů. I Sršni dokázali udržet své nasazení ,a i když měli velké problémy v útoku, kdy  soupeř skvěle bránil, tak nám k tomu nepadly do koše ani volné pozice,.Naštěstí nás ve hře držela opět agresivní obrana a ještě o poločasové přestávce jsme byli soupeři na dostřel. Ve druhém poločase pak nastal definitivní zlom a soupeř během pár minut zlomil houževnatý odpor Sršňů. Ti jakmile ztratili svou bojovnost, která je zdobyla po celou sérii, byli doslova zašlapáni fyzicky vyspělejšími hráči GBA. Utkání už se tak jen dohrávalo s hlavním cílem, aby se nikomu nic nestalo...

Sršni - GBA 51:82

Budu mluvit úplně upřímně, když řeknu, že před sezónou jsem hledal dva týmy, které dostaneme pod sebe do baráže. Když jsme po sérii venkovních zápasů měli téměř jistotu play off, už tehdy to pro mě bylo vítězství. Celkově konečnou 7.pozici musíme brát jako obrovský úspěch, když 3/4 družstva tvoří hráči z řad kadetů. Na stranu druhou jsme v základní části dokázali odehrát opravdu velké zápasy - prodloužení na GBA, výhra v Nymburce, doslova demolice Pardubic na naší palubovce a teď i výhra ve vyřazovacích bojích nad dle mého největším favoritem na titul GBA. To byla opravdu třešnička na dortu za skvělou sezónou. Pak si člověk i řekne, zda jsme při opravdu dobré konstelaci neměli na víc :-)