1. liga mužů - semifinále: V nádherném utkání Sršni Hradec nepřetlačili a prohrávají v sérii 0:1

Pondělí, 23.04.2018 08:01

K prvnímu utkání semifinálové série hrané na 2 vítězné zápasy neodjížděli Sršni sice v roli favorita, za to s velkým odhodláním porvat se o výhru a přivézt si do Písku mečbol.

Královští Sokoli Hradec Králové - Sršni     86:82

První minuty se nesly v duchu útočně laděného basketbalu. Sršňům se dařil rychlý přechod do útoku a byli úspěšní ve střelbě z dálky, to nahrazovalo okénka v obraně, která umožňovala hradeckým poměrně často snadno skórovat. V 7.minuté vedli Sršni po trestných hodech skvěle hrajícího Englického 21:23. Pak jako by si hráči obou týmů uvědomili, že je třeba také bránit a do konce čtvrtiny již žádný koš nepadl. Písek se dokázal dostat domácímu favoritu pod kůži a po celou druhou čtvrtinu si udržoval mírné vedení. To vrátil Východočechům až 40 sekund před poločasem Majerik - 48:47.

Druhý poločas nezačali Jihočeši dobře a hned ve 22.minutě si hostující lavička musela brát timeout - 52:47. Ten evidentně zabral a ve 25.minutě museli domácí reagovat stejným způsobem - 52:55. Zbytek třetí čtvrtiny patřil Lvům, kteří šli do poslední části s vedením 69:63. Jejich sebevědomí však Sršni sráželi kousek po kousku svým poctivým výkonem. Když 4 minuty před koncem snížil Dalibor Fait efektní smečí na 77:74 bylo naprosto evidentní, že jsou to hosté, na jejichž straně je více energie. V těchto chvílích šli dvakrát po ziscích do rychlého protiútoku, frustrování domácí se ani nevraceli.....Sršni však místo čtyř jasných bodů vyprodukovali dvě doslova dětské ztráty a odmítlli tak první šanci si vzít zápas pro sebe.

Přesto však svou bojovností dokázali dostat utkání do vyrovnané koncovky. V té nejprve neproměnil za stavu 82:81 půl minuty před koncem jinak skvěle v útoku hrající Vojta Novák svůj nájezd. Hosté byli nuceni faulovat, což se jim bohužel podařilo až 7 sekund před koncem. Domácí Andres chladnokrevně upravil z trestných hodů na 84:81 a hosté si vzali timeout. Po něm se stalo přesně to, co chtěli - jejich nejlepší střelec Petr Šlechta byl poslán po faulu na tři trestné hody. Ten druhý bohužel obroučkou nepropadl a když po pokusu o doskok třetího "nahozeného" trestného hodu pískli rozhodčí hostům přešlap, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Komentář trenéra:"Podobně jako po čtvrtém utkání s Litoměřicemi mám rozporuplné pocity, ale tentokrát opačně. Předvedli jsme skvělý výkon, ten však bohužel k výhře nevedl. V jediném faktoru jsme byli horší než soupeř a to byly ztráty, kterých jsme vyprodukovaly 22. Některé z nich bohužel byly pro průběh utkání zcela fatální. Přesto jsem na náš výkon tentokrát opravdu pyšný. Rád bych pozval diváky do sportovní haly na pátek na 19:00 ke druhému utkání série. Může to být náš poslední domácí zápas a rádi bychom předvedli stejně tak dobrý výkon jako v prvním zápase."

MJ