MČR U11: Nejmladší Sršni vezou z Hradce Králové 7.místo

Neděle, 22.04.2018 14:26

První "republiku" absolvoval tým ročníku 2007 v Hradci Králové.

V prvním utkání jsme nastoupili proti středočeskému šampionovi. Vědomi si síli našeho druhého soupeře ze Svitav, jsme chtěli v tomto utkání zvítězit a zajistit si postup ze skupiny. Od začátku jsme byli ve vedení, když nám pomohly i problémy s fauly u lídra první pětky soupeře. I když jsme se v koncovce trochu klepali o výsledek, nakonec vše dobře dopadlo.

Sršni - BK Brandýs   56:49

Vítězové Velikonočního turnaje z Klatov a budoucí bronzoví medailisté se opírali o 3 výrazné individuality, se kterými jsme si nedokázali poradit. Porážka znamenala, že jsme šli do čtvrtfinále ze 2.místa ve skupině.

Sršni - TJ Svitavy   33:69

Nejlepší pražský tým (z turnaje si odvezl 2.místo) je zatím svou kvalitou zcela mimo náš dosah a v zápase se to projevilo v plné nahotě. Pouze v některých okamžicích jsme dokázali "sovám" alespoň trochu vzdorovat.

Sršni - USK Praha   79:30

Válečníci ze severu, vedeni Jakubem Huškou, nám předvedli co to znamená chlapský sport. Nejenže nás přehráli basketbalově, ale ještě nás v první půli slušně "seřezali". Tolik plačích chlapečků najednou, jako bylo v našich dresech nevidíte ani v první den školy. A tak chlapci poprvé poznali jak vypadá pan trenér, když je v poločase opravdu naštvaný. Ve druhé půli jsme se na hřišti alespoň již dokázali soupeři postavit čelem - skvělá zkušenost!

Sršni - BK Děčín   35:59

Konec dobrý - všechno dobré. V závěrečném utkání o 7.místo jako by někteří hráči zjistili, že to na hřišti za ně nikdo neudělá a bylo to vidět. Po celkem vyrovnaném poločase. když by Sršni snad netrefili z pláže moře (natož koš), vzal osud zápasu do svých rukou kapitán Adam Křesina a dotáhl Sršně k druhé výhře na turnaji.

Záznam zápasu naleznete zde:

Sršni - SAM Brno   60:37

Komentář trenéra:"Co se týká basketbalu, patřili jsme na turnaji k průměrným týmům. Což jsme tak nějak očekávali. Myslím, že toto mužstvo má velký potenciál - v jeho středu vyrůstají hráči, kteří zatím možná nejsou příliš vidět, ale pokud budou poctivě pracovat, mohou z nich být opravdu dobří basketbalisté. V porovnání s ostatními týmy jsme patřili k těm nejvyšším (což v tomto věku není úplně výhoda) a výsledkově nás srážela i naše "hloupá" obrana 1x1 bez jakékoliv výpomoci, což na turnaji již skoro nikdo nepraktikoval. Ale to nevadí.

Rád bych kluky pochválil nejen za basketbal, ale i za dobré chování bez jakýchkoliv průšvihů. Velký dík patří rodičům, kteří příkladně fandili, pomohli s dopravou, vytvořili na šampionátu dobrou partu a celé si to myslím dosyta užili - bez Vás by to nešlo. Velký dík posílám i své asistentce ;)"