1.liga muži čtvrtfinále: Sršni uhájili domácí prostředí, v sérii vítězí 3:1 a postupují do semifinále.

Pondělí, 16.04.2018 08:46

Ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série měli za stavu 2:1 Sršni mečbol, který chtěli před svými fanoušky proměnit.

Sršni - BK Slavoj Litoměřice     84:64

Hosté přijeli vinou zranění a dalších okolností pouze v sedmi hráčích, naopak domácí tým nastoupil "v plné palbě" a zdálo se tedy, že by mělo jít o jednoznačnou záležitost. Hosté hráli zkušeně a využívali svých silných stránek, zatímco Sršňům se nedařila střelba z dálky a do podkošového prostoru se jim příliš nechtělo. Od začátku se tedy hrál sice vyrovnaný ale ne příliš pohledný zápas. Po první čtvrtině vedl Písek 16:15. Druhou čtvrtinu zahájil Bambas trojkou a poslal hosty do vedení. Bylo to však poslední vedení Litoměřic v utkání. Domácí, stále postrádající lehkost v útoku, alespoň příkladně bránili a především to jim zajistilo postupné navýšení vedení na poločasových 40:28.

Severočeši ale nic nevzdali ve 25.minutě snížili na 49:43. Písek pak však přeci jen nalezl střeleckou mušku a začal se prosazovat i v útočné fázi. Na konci 3.čtvrtiny vedl 66:52. V poslední části už bsi domácí celkem s jistotou pohlídali vedení a mohou tak slavit historicky nejúspěšnější výsledek mužského basketbalu - postup mezi nejlepší čtyři týmy druhé nejvyšší soutěže!

Komentář trenéra:"Jsem trochu rozpačitý z našeho výkonu. Hráčům nelze upřít bojovnost a myslím, že jsme i celkem dobře bránili. Ale to co jsme občas vyprodukovali na útočné polovině nebylo rozhodně oku diváka lahodící. Nicméně v tuto chvíli je asi nejdůležitější výsledek a z toho máme obrovskou radost. Semifinále 1.ligy je skvělý úspěch. Těšíme se na sérii s Hradcem Králové, který je superfavoritem celé soutěže. Protože se hraje pouze na dvě vítězná utkání, je jisté, že jediné domácí utkání se bude hrát v pátek 27.4. Přijďte nás všichni povzbudit!"

MJ