1. liga mužů - čtvrtfinále: Sršni vezou výhru z Litoměřic a v sérii vedou 2:1

Neděle, 15.04.2018 14:10

Ke třetímu utkání čtvrtfinále odjeli Sršni s touhou odčinit nevýrazný výkon z prvního utkání v Litoměřicích.

BK Slavoj Litoměřice - Sršni     64:86

Do utkání vstoupiy oba týmy útočně naladěné a diváci tak mohli sledovat duel plný bodů a oku líbivých pohledných akcí. Zda to bylo útočnou silou obou týmů, či spíše nedůslednostmi v obraně těžko říci. Další průběh zápasu ukázal, že u domácích šlo spíše o druhou možnost. Po první části vedl Písek 21:23. Ve druhé čtvrtině Jihočeši zlepšili svou defenzívu a již v 15.minutě šli do dvouciferného vedení - 26:36. To si udrželi až do poločasu a do kabin se tak šlo za stavu 34:44.

Třetí čtvrtina, podobně jako v  utkání v Písku, pravděpodobně rozhodla o osudu utkání. Sršni vlétli na své soupeře, kterým zasazovali jedno žihadlo za druhým a již ve 24.minutě vedli 36:55. Písek tuto část vyhrál o 14 bodů a před poslední čtvrtinou vedl 47:71. Hosté si pohlídali i vstup do poslední části a zápas pak relativně v poklidu dovedli k výhře.

Komentář trenéra:"Když jsme odstranili chyby v obraně z úvodu utkání, byli jsme pak lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat skvělým fanouškům, kteří vážili dlouhou cestu a moc nám pomohli. V neděli bychom sérii rádi ukončili."