U17 Play-off

Neděle, 15.04.2018 12:24

Jako vítěz zákldaní části jsme narazili v play off na tým z osmého místa - BK Kondoři Liberec. Vzhledem k tomu, že Sršni před třemi týdny dominovali na palubovce soupeře, kde si zajistili celkové vítězství, obě družstva tak nějak tušila, co od sebe očekávat. Sršni do sobotního zápasu vlétli jako uragán a nikoho nechtěli nechat na pochybách, kdo bude v utkáních diktovat hru. Kondoři za první 3 - 4 minuty snad ani pořádně nevystřelili na koš, kolikrát přešli půlku se dalo spočítat na prstech jedné ruky, a na tabuli tak rychlo svítilo skóre 11:0. Pak se ale soupeř probral a domácí si mysleli, že větší basketbalová kvalita, která je na jejich straně, bude stačit na všechno. Pro hráče v zeleném naopak žádný míč nebyl ztracený a hlavně díky svému nasazení dokázali po celou první čtvrtinu držet se soupeřem krok. Ve druhé už to byli opět Sršni, kdo úřadoval a do šaten se tak šlo s 25 - ti bodovým vedením. Úvod druhého poločasu patřil opět Sršňům a skóre se přehouplo až na vedení domácích o 35 bodů. Pak dostali obrovskou příležitost všichni hráči z lavičky a utkání už se víceméně jen dohrávalo.

Sršni - BK Kondoři Liberec 91:63

V neděli jsme si dali jasný úkol a to napravit sobotní druhý poločas, který byl tak nějak nemastný a neslaný. Chtěli jsme udržet tempo po celý zápas, opět dostat všechny do rotace a získat vedení v sérii 2:0. Tentokrát Sršni předvedli podstatně lepší první poločas a "zlomený" soupeř dostával jedno žihadlo za druhým. I přesto, že Sršni za první poločas dokázali protočit všech 12 hráčů, bylo poločasové vedení 62:23 opravdu luxusní. A mohli jsme být spokojeni i se svým výkonem, který snesl nějaké měřítko posledních zápasů základní části. Bohužel druhý poločas jsme opět vypadli z tempa, basketbalová krása se někam vytratila a rozdíl ve skóre přestal narůstat.

Sršni - BK Kondoři Liberec 97:56

Ikdyž to nebyl z naší strany nejpovedenější víkend, určitě umíme předvádět hezčí basketbal, tak v play off se na krásu nehraje a důležité je, že jsme splnili roli favorita a vedeme v sérii 2:0. Jsme tak pouze už jednu výhru od pořádání domácícho final four, na které naše Sršní hnízdo čekalo dlouhých 13 let.