1. liga mužů - čtvrtfinále: Oba týmy uhájiy domácí prostředí a stav série je 1:1.

Neděle, 08.04.2018 19:35

Čtvrtfinálová série 2.týmu se sedmým po základní části slibovala napínavou podívanou již před startem a zdá se, že tomu tak skutečně bude. 

Slavoj Litoměřice - Sršni 71:67

Rozhodčí: Znamínko, Neumann, Výborný

Sršni chtěli hned první utkání série urvat pro sebe a vstoupit tak do play-off pravou nohou. Úvod zápasu tomu však vůbec nenasvědčoval. Hosté byli všude o krok později a po třech minutách tak svítilo na ukazateli skóre 7:0. Po timeoutu se obraz hry změnil. Písečtí, přestože jim vůbec nešla střelba z dálky (trojky v prvním poločase 0/9), velkou bojovností dokázali zápas krok po kroku otáčet. Do vedení šli poprvé v 11.minutě, kdy Šlechta upravil na 18:19. To však nebylo vše, v 15.minutě již Sršni vedli poprvé dvojciferným rozdílem 23:33. Bohužel, pak se jihočeský stroj mírně zadrhl a do kabin se šlo za stavu 35:40.

Třetí část byla velmi rozháraná, rozhodčí neudrželi pod tlakem domácích metr z první půle a zákroky, které posuzovali jako čisté, byly najednou na straně hostů fauly. Hodně se diskutovalo, málo hrálo. To byla voda na mlýn litoměřických. Ti v průběhu celé čtvrtiny udržovali odstup kolem pěti bodů. Ačkoliv se v poločase zdálo, že žádný z píseckých by neměl mít mít problém s fauly, opak byl pravdou. Přísnější metr rozhodčích vystavil během krátké chvíle stopku Faitovi, Englickému a Mikoláškovi, čehož zkušení domácí využili - 2 minuty před koncem si vzali vedení na svou stranu a zkušeně si ho pohlídali.

Sršni - Slavoj Litoměřice 95:65

Rozhodčí: Kučírek, Kejklíček, Peterková

Diváků: 170

Krásnému počasí, které v neděli zavládlo nad královským městem Písek, zřejmě dali přednost někteří fanoušci píseckého basketbalu. Přesto ti přítomní vytvořili skvělou atmosféru a domácí tým se jim odvděčil nejen výhrou, ale v některých pasážích zápasu i vynikajícím výkonem, opepřeným mnoha efektními akcemi.

Hosté přijeli ve srovnání s pátkem posílení o zkušeného Klimeše s touhou urvat druhou výhru, podobně jako domácí, kteří již v tomto zápase v podstatě měli nůž na krku.

První čtvrtina byl boj o každý míč, o každý bod, ve kterém byli častěji vepředu hosté. To změnil šťastnou trojkou v poslední vteřině Dan Hejda - 23:22. Jakoby se euforie z tohoto okamžiku přenesla do druhé čtvrtiny. V této pasáži předvedli Sršni asi nejlepší basketbal v sezóně. Na jedné straně pevná obrana a pouhých 12 inkasovaných bodů, na straně druhé neuvěřitelná střelecká efektivita, kdy, jak se říká, by Sršni dali koš i ze šatny a vstřelených 35 bodů.

Poločasové vedení 58:34 mělo Sršně uklidnit. Možná je však spíše ukolébalo a hosté zavětřili poslední šanci. Ve 24.minutě snížili na rozdíl 15-ti bodů a vypadalo to na zápletku. Ta se však nekonala, domácí poctivým výkonem udrželi Litoměřice na uzdě a v poslední čtvrtině měli zápas zcela pod kontrolou.

Komentář trenéra:" Škoda prvního zápasu. Přes 28 vyprodukovaných ztrát, mizernou střeleckou potenci jsme vedli skoro po celou dobu. Bohužel jsme vedení z mnoha různých příčin nedokázali uhájit. Doma jsme zejména ve druhé a čtvrté čtvrtině předvedli opravdu kvalitní výkon, který se musel líbit i našim skvělým fanouškům. Těším se na pokračování série a zvu všechny na 4.utkání v neděli v 16:00 do sportovní haly."

MJ