EL U19

Neděle, 08.04.2018 19:01

Po našich prvoligových mužích otevřeli o víkendu boje v play off i junioři U19. Po sedmém místě v základní části narazili na druhý tým tabulky, velkého aspiranta na titul mistra ČR, basketbalovou akdemii GBA. Favorit je jasný, a našim Sršňům jako kdyby právě to dodala odvahu do sobotní bitvy. S 9 hráči z řad kadetů nastoupili proti enklávě zahraničních hráčů bez bázně a hany a soupeře dokonale zaskočili. Ikdyž po fyzické stránce je to bitva Davida s Goliášem, Sršni dokázali svojí nezměrnou odvahou a bojovností nahánět po celém hřišti a po 15 - ti minutách byli ve vedení o 14 bodů. Na útočné polovině nás zdobil pohyb a přesná muška z trojkové vzdálenosti, a střídání presinků a tlak na hráče po celém hřišti zase zadělal na problém soupeři. Bohužel jsme se pak dostali do problémů s fauly, soupeř začal chápat, že s jeho fyzičnem se měřit nemůžeme a do poločasu stáhl manko na "pouhých" pět bodů. Kdyby mi před zápasem někdo nabídl, že povedeme v poločase o pět bodů, budu skákat radostí, ale po průběhu prvního poločasu jsem cítil mírné zklamání. Kdybychom udrželi dvouciferný rozdíl do poločasu, mohli jsme soupeře potrápit ještě daleko více... I ve třetí čtvrtině jsme udrželi krok a na tabuli svítil nerozhodný stav, všichni v hale už ovšem věděli, že Sršňům pomalu dochází benzín a veškeré akcie utkání jsou na straně domácích, jejichž fyzická převaha pod oběma koši doslova bila do očí a doskok pro nás byl neřešitelný problém...Konečný výsledek o dvacet bodů rozhodně nevypovídal o sobotním dění na hřišti v pražských Stodůlkách. Našim hráčům opravdu nemám co vytknout a smekám před jejich výkonem v této bitvě!!!

V neděli jsme vyrazili bez jednoho ze dvou hráčů ročníku 1999, který šel bojoval v play off první ligy mužů, a náš věkový průměr byl ještě rozdílnější než v sobotu. Ikdyž jsme se celou první čtvrtinu drželi a snažili se s osudem utkání něco dělat, tentokrát GBA jasně potvrdila svojí kvalitu a připsala si naprosto zasloužené vítězství a vedení v sérii 2:0. Pozitivem bezesporu bylo, že za Sršně dostalo výrazný prostor všech 12 hráčů a všichni se dokonce zapsali do střelecké listiny. Určitě zápasy s takto kvalitním soupeřem jsou nejen pro hráče U17 velice dobrou zkušeností před jejich rozhodujícími zápasy v sezóně. Ikdyž je zřejmé, že v postupu na final four GBA nezabráníme, jsem hrdý na kluky, jak statečně vzdorují soupeři. Ikdyž to přes poměrně jednoznačné výsledky nevypadá, GBA opravdu nedostává nic zadarmo a na každý koš se musí pořádně nadřít.

GBA - Sršni  87:67

GBA - Sršni 100:59