Starší minižáci přivážejí z Pacé stříbrné medaile

Pondělí, 02.04.2018 11:45

Starší minižáci se zúčastnilii tradičního, velice dobře obsazeného, turnaje v Pacé. Kromě výborného výsledku si kluci přivezli zážitky z ,,adoptivních,, rodin a zábavního parku.

Ihned po příjezdu, který tentokrát nebyl samozřejmostí, protože jsme museli na trase Písek - Rennes řešit technické problémy, jsme předali děti do rodin. Realizační tým se na večerním semináři připravoval na první soupeře.

Sršni - Montford (Fra.) 40-28

Hned v úvodním zápase jsme zjisili, že se žádný soupeř se na tomto turnaji neporazí sám. Místní chlapci hráli jednoduchý agresivní basketbal od první do poslední minuty. Každý z hráčů zvládal základní basketbalové dovednost a baskettem se bavil. My jsme se po dlouhé ceste rozkoukávali celý první poločas. Po přestávce se projevila naše větší fyzická převaha pod koši. To rozhodlo o naší první výhře.

Sršni - Pacé (Fra.) 38-29

Zápasy proti domácímu družstvu bývají vždy ošemetné a Sršni se o tom na tomto turnaji již několikrát přesvědčili v předešlých ročnících. To ale neplatilo pro tentokrát. Sršni si hned v úvodu zápasu vzali vedení na svoji stranu. Řádně ho navyšovali a domácím nedali šanci pomýšlet na výhru.

Sršni - Ensival (Bel.) 46-12

Proti týmu z Belgie jsme předvedli nejlepší basket ve skupině. Míč i hráči se pohybovali s maximální rychlostí. Soupeř se za námi nestačil ani otáčet a skóre exponencionálně narůstalo. Výsledkem byla největší naše výhra na turnaji.

Sršni - Bourbourg (Fra.) 27-16

Další ukázka toho, že Francie je zěmě basketbalu zaslíbená. Další maloměsto, která nás prohánělo celý zápas. A další zápas ve kterém se nakonec projevila naše kvalita a fyzická převaha pod košem. První den jsme zakončili s bilancí 4-0.

Sršni - Tregueux (Fra.) 20-30

Sršni poprvé narazili. I když do zápasu vstoupili lépe než soupeř, nakonec odcházeli z palubovky jako poražení. V druhé půli se proti hráčům z Písku spikli snad všichni bohové. I přes porážku měli Sršni postup z druhého místa v kapse. Jenom si počkat na soupeře a správně naladit formu.

Sršni - Logrono (Špa.) 32-20

Proti týmu ze Španělska jsme spíše pošetřili síly. V hlavách jsme už měli klíčový zápas turnaje, asi i proto se nehrál basket ,,par exelance,,

Čtvrtfinále

Sršni - Guadeloupe (Fra.) 22-18

Francouzská kolonie z karibiku budila při rozcvičování respekt. Dlouhonozí hrači černé pleti vypadali jako prototyp týmu budoucnosti. Když k tomu přidáme bilanci 6-0 ze skupiny, místní odborníci měli o favoritovi jasno. Sršni ale předvedli parádní výkon. I když brzy prohrávali 8:2,nakonec to byla obrana, která rozhodla ve prospěch Písečáků. Mezi 5. a 15. minutou Sršni zavřeli svůj koš  a tím doslova atraktivnímu soupeři z Guadeloupe vytřeli zrak.

Seifinále

Sršni - La Reunion (Fra.) 28-25

V semifinále jsme potkali zase francouzskou zámořskou kolonii. Tentokrát výběr ostrova La Reunion z Indického oceánu. Byl to jediný tým na turnaji, který nás výrazně převyšoval svým fyzičnem. Bohužel pro soupeře Sršni předvedli nejlepší výkon na turnaji a především v podkošovém prostoru se doslova ,,vytáhli,,. A tak i proti soupeřům, kteří měřili dva metry, byli králi podkošového prostoru opěr Sršni. Postup do finále byla odměna, kterou si Sršni zasloužili!!

Finále

Jako by Sršni měli betonovou obuv. Všude o krok pozdě. Soupeř měl všechny mrtvé balóny, všechny doskoky. Od začátku to vypadalo spíš na ostudu než na vyvrcholení turnaje. V druhé půli Sršni zagresivnili obranu. Dokázali se přiblížit na rozdíl tří bodů a už to vypadalo, že by mohli zápas otočit. Ale nebylo jim přáno. Z obroučky jim vypadlo několik střel z lehkých pozic a soupeř byl opět na koni. Koncovka už byla v režii hráčů Tregueux.

Krásný turnaj s krásným zážitkem v podobě 1500 diváků při semifinálovém a finálovém zápase. Opravdu stálo za to,do Pacé jet. Sršni jako tým zanechali na turnaji obrovský dojem.

Třešničkou na dortu bylo individuální ocenění Josefa Svobody. Málokdy se vidí, aby hráče z druhého týmu pořadatelé ocenili jak nejlepším střelcem tak i MVP turnaje. Gratulujeme!