1.liga muži: Třináctá výhra v řadě se rodila až příliš snadno....

Pondělí, 19.03.2018 08:25

V posledním domácím utkání nadstavbové části čekal Sršně tým Nového Jičína. Soupeř z města, kde má basketbal velkou tradici nicméně nepřijel zdaleka v nejsilnější sestavě a tak byl favorit zápasu jasný.

Sršni - BC N.Jičín     96:55

Rozhodčí: Hošek, Vošahlík

Diváků: 150

Pouze v úplném úvodu zápasu se mohlo zdát, že by si Sršni nemuseli odnést výhru. Laxním vstupem umožnili hostům vedení 0:4. Pak však domácí začali soupeře přehrávat na všech frontách a svoje vedení navyšovali kontinuelně po celý průběh zápasu. Povedlo se i několik oku diváka lahodících akcí. Vyzdvihnout lze i úspěšnou střelbu zpoza trojbodového oblouku (28/13). Soupeř ve druhém poločase ve snaze odvrátit "stovku" volil dlouhé útoky a dlužno konstatovat, že se mu to podařilo.

Poslední zápas nadstavby čeká Sršně v Prostějově příští neděli a po Velikonoční přestávce se můžeme těšit na vrchol sezóny - playoff. Sršni zahájí čtvrtfinálovou sérii, hranou na tři vítězství 6.4. venku a na první domácí zápas se můžeme těšit v neděli 8.4. v 16:00. Soupeřem našeho týmu bude buď tým Bk Košíře, nebo Slavoj Litoměřice.

Komentář trenéra:"Dnes to byl jednoznačný zápas a těžko hodnotit... My se musíme připravit na to, že nás v playoff čeká úplně jiná kvalita a intenzita hry, než jsme měli v zápasech nadstavbové části." Děkuji divákům za podporu a těším se na playoff, ve kterém doufám, že před plným hledištěm uvidíme parádní basketbal."

MJ