EL U19

Neděle, 18.03.2018 10:21

V posledních utkáních základní části přivítali naši junioři na domácí palubovce čtvrý tým tabulky - Pardubice, a v neděli Brno, s kterým si to Sršni měli případně rozdat v souboji o 7. místo. Kdo v sobotu od 17 hodin zavítal do haly, opravdu nemohl litovat. Sršni proti favoritovi utkání nastoupili jako v pohádce, a zřejmě chtěli podpořit v sourozeneckém souboji bratří Svobodů našeho Martina, aby se mohl na bráchu taky trochu vytáhnout. Byli to domácí, kteří po 40 minut udávali tempo zápasu a vůbec nepustili soupeře do hry. Všichni táhli za jeden provaz a náskok neustále narůstal až na konečných 40 bodů. První poločas byl náš suveréně nejlepší výkon v sezóně a začínám si myslet, že mým hráčům začíná vznikat závislost na perníku :-) Po výhře kadetů minulý týden o 81 bodů bylo tohle ještě příjemnější a překvapivější vítězství. Beksa na tohle není úplně zvyklá a pan Procházka může být rád, že ornitologická stanice Sršňů Písek nemá ptačí letky v každém ročníku...Myslím, že kdo oželel první poločas derby pražských S nemohl litovat, protože tam se hrál pořádný fotbal až po změně stran :-) Opravdu výkon na jedničku!!!

 

Sršni - BK Pardubice 92:52

 

Sobotní výhrou jsme si zajistili konečné sedmé místo, a tak v zápase s Brnem šlo hlavně o to udržet si sobotní výkonnost. Bohužel, hned od brzkého rána bylo všechno špatně, někdo přišel do haly jako mistr světa, někdo pozdě a někdo bral rozcvičení jako hroznou legraci. Mrzí mě, že se vůbec našli diváci, kteří si přivstali a zavítali v neděli ráno do haly. Sobotní galapředstavení se změnilo v zápas hrůzy. V utkání se našli jen dva cca pětiminutové úseky na začátku druhé a třetí čtvrtiny, kdy jsme se rozběhali na plné obrátky, a které jsme vždy vyhráli desetibodovým rozdílem. Bohuže,l kdo si myslí, že stačí hrát v zápase proti takto fyzicky vyspělému týmu 10 minut, tak je pro mě blázen. Zbylých třicet minut bylo Brno ve všem lepší a naše neochota hrát jako tým byla viditelná každému v hale. Jako trenér jsem se necítil nikdy víc bezbraně, protože tentokrát si každý dělal, co chtěl a opravdu se za náš celkový výkon stydím. O to smutnější zjištění pro mě bylo, že ne všichni hráči to cítí stejně...

 

Sršni - SAM Brno 73:88  

 

V play off tak narazíme na druhý tým tabulky GBA, s kterým jsme v sezóně sice dvakrát prohráli, ale v prvním kole na jeho palubovce až po prodloužení. Doufám, že pro nás všechny byla neděle jedno velké ponaučení a budeme v této sérii předvádět jen výkony jako v sobotu, protože jedině tak můžeme soupeře potrápit, a pro oko diváka udělat sérii zajímavou!!!