1. liga mužů: Série pokračuje, muži vezou výhru z Ostravy

Neděle, 11.03.2018 19:39

Ke 4.kolu nadstavby prvoligové soutěže nastoupili písečtí Sršni v Ostravě.

Snakes Ostrava - Sršni 76:92

Hosté přijeli tentokrát vzhledem k absenci jindřichohradeckých pendlů a nemocem pouze v sedmi hráčích. Přesto to byli oni, kdo v prvních fázích udával vývoj zápasu. Písečtí si vzhledem ke svému počtu nemohli dovolit agresivnější obranu a tak počet bodů na straně ostravských nebyl malý, to ale hosté doháněli v útoku díky přesně seřízeným mířidlům a tak v 6.minutě po trojce Šlechty vedli 13:23. Domácí pak přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a především díky podařené druhé čtvrtině šli do kabin s vedením 50:42.

Druhý poločas byl ale zcela v režii Písku. Jeho hráči vytáhli obranu na celé hřiště a za druhý poločas obdrželi pouze 26 bodů. To byl klíč k jejich přesvědčivé výhře, která je již dvanáctou v řadě...

Komentář trenéra:"Chtěl jsem poděkovat "sedmi statečným" za jejich výkon. Naše hlavy se ale již pomalu musí obracet k blížícímu se playoff, kde bychom se rádi pokusili vylepšit již tak historicky nejlepší umístění v dějinách píseckého mužského basketbalu."