1. liga mužů: Ani výjezd na Moravu vítěznou sérii Sršňů nezastavil.

Neděle, 25.02.2018 19:41

Ve druhém kole nadstavbové části se Sršni po dlouhé době rozloučili s domácí palubovkou a vyrazili do Nového Jičína. Basketbal má v tomto městě dlouhou tradici a před několika lety patřili novojičínští k nejlepším týmům v celé ČR. Tento fakt se projevil i na tom, že utkání sladovalo pěkně zaplněné hlediště sportovní haly.

BC N. Jičín - Sršni 63:73

V první minutách se hrál vyrovnaný duel. Po třech minutách byl stav 7:7. Pak šli hosté do prvního trháku, když devíti body v řadě utekli domácím. Ti však nerezignovali a první nápor píseckých zastavili. Po první čtvrtině byl stav 18:23. Ve druhé čtvrtině (a vlastně po celý zbytek se zápasu) se Písku nedařil postupný útok, to však dokázal vykompenzovat velmi dobrou obranou. V úseku mezi 10. a 16.minutou neobdržel ani bod, což využil k vedení 18:33. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment utkání. Poločasových 28:40 dávalo velkou naději na výhru.

Ve třetí čtvrtině si Sršni svůj náskok zkušeně hlídali a nejen to. V jejím průběhu vedli až o 20 bodů. Do poslední části si hosté nesli vedení 37:54. Jakoby si Jihočeši chtěli své vedení jen uhlídat. Jenže "udržovací" basketbal není styl hry, který je jim vlastní. A tak se moravský soupeř ještě 3 minuty před koncem přiblížil na nadějných 53:63. To ale bylo vše a Sršni si tak mohou navléknou desátý korálek v řadě do jejich vítězného náhrdelníku.

Komentář trenéra:"Byl to od nás dnes takový zkušený výkon. V dobrém i horším slova smyslu. Díky výhře jsme se velmi přiblížili našemu cíli jít do playoff ze sedmého místa. Rád bych pozval diváky na příští neděli do sportovní haly, kde budeme potřebovat jejich podporu v utkání s Prostějovem. Pozor: hraje se až od 17 hodin!"