EL U17

Neděle, 25.02.2018 19:39

Tento víkend k nám do Sršního hnízda zavítaly týmy z daleké Ostravy, které stejně jako my bojují o co nejlepší umístění v play off, respektive v boji o záchranu. V sobotu na nás čekal tým NH, který je v tabulce na předposledním místě se třemi výhrami, a mělo se jednat o papírově slabší tým. To, před čím jsem hráče upozornil, se ale bohužel ztratilo někde mezi šatnou a naší novou palubovkou. Po celý první poločas nás soupeř přehrával svou bojovností a fantastickou úspěšností při střelbě ze tříbodové vzdálenosti. Naštěstí obrana taky nebyl soupeřův kamarád, a tak byla k vidění přestřelka, která znamenala pouhé dvoubodové vedení po dvaceti minutách hry. V poločase tak proběhla v šatně bouřka, kdy jsme si asi řekli daleko více slov než bylo v plánu. Naštěstí Sršni pochopili, že soupeř nám zadarmo nic nedá, a ikdyž je basketbalová kvalita na naší straně, bez bojovnosti to nepůjde. Do druhého poločasu už nastoupil jiný tým, přestože se stále nemohl utrhnout na dostatečné vedení, všichni v hale věděli, že už je to jen otázka času a výhra zůstane u Otavy.  Myslím, že 84 bodů na domácí palubovce bylo dostatečné varování, že nám nikdo nedá nic zadarmo...


Sršni - NH Ostrava 106:84

 

:V neděli nás čekalo družstvo Snakes Ostrava, které se opírá o výkony tří hráčů obrovské kvality - Brůna, Kotala a Žák, kteří od té doby co se tato trojice dala po zraněních dohromady, začíná sbírat výhry jako na běžícím páse a stoupá tabulkou vzhůru. Věděl jsem, že tento víkend bude naše forma na bodu mrazu, protože se na nás projevili nemoci a zranění, které nás trápili na přelomu ledna a února. Přiznejme si, že několik hráčů se teď ve formě nenachází, a tak jsem měl z tohoto utkání obrovské obavy. Hned první čtvrtina mě v tom utvrzovala. Nebyli jsme schopni uhlídat individuality na straně soupeře. Na útočné polovině bychom zase pro změnu netrefili ani barák, natož ten oranžový kroužek s průměrem 45 cm. Nicméně Sršni tentokrát bojovali jako o život a bodík po bodíku navyšovali své vedení. Rozdíl ve skóre se v poslední čtvrtině vyšplhal až přes 30 bodů a na hřišti se objevilo všech 11 hráčů, dokonce se všichni zapsali i do střelecké listiny.

 

Sršni - Snakes Ostrava 73:48

 

Nyní nás čekají jarní prázdniny a hráči včetně trenéra dostali na tři dny zasloužený odpočinek. Od čtvrtka se opět vrhneme do tréninku a budeme se připravovat na blížící se konec sezóny, kde už půjde o všechno. Matematika je jasná, z posledních 4 zápasů nám stačí vyhrát tři a Sršni by se stali teprve podruhé ve své historii vítězi základní části extraligy dorostu. To už ale předbíhám... Tento víkend nám jasně ukázal, že teď musíme zabrat, dát se zdravotně a psychicky do kupy a být neustále ve střehu, protože čert, konkurence a Zmijozel nikdy nespí!!!