U13: doma bez ztráty kytičky

Pondělí, 19.02.2018 08:14

Sršni - Tigers České Budějovice 74:44

Sršni - BK Strakonice d 95:26

   Sršni nastoupili ve svém hnízdě proti chlapcům z Budějovic a dívkám ze Strakonic. Protože sestava byla prořídlá, čekalo se kdo z mladých Sršňů vystoupí z řady. V prvním zápase se čekalo marně, ve druhém se blýskalo na lepší časy.

   V úvodním zápase proti Tigers se hrál urputný basketbal. Celý první poločas se nás Budějovičtí chlapci, kteří byli vesměs o rok mladší, drželi zuby nehty. My jsme nebyli ochotni udělat nic navíc. Vždy se někdo zapomněl nebo nezabojoval a naše obrana se zbortila jako domeček z karet. Až druhý poločas přinesl několik málo basketbalovích chvilek, které dokázali zahřát na basketbalovém srdíčku. Co na plat. Ze zápasu jsme i přes výhru o 30 bodů neměli dobrý pocit.

   Proti děvčatům jsme předvedli o poznání lepší výkon. Byli jsme lehkonozí, chtěli jsme bránit a bojovali jsme o každý balon. To byla ta největší změna. Prostě a jednoduše - chuť hrát basketbal. Celý zápasjsme jsme naháněli dívky po celém hřišti, měli spostu získaných balonů a z nich zakončobali sršní letky rýchlé protiútoky. Konečná výhra o 70 bodů byla zasloužená. Doufáme, že u Matese Hesouna se blýská na lepší časy, s takovou chuťí jako hrál dnes by měl nastoupit ke každému zápasu. Jen tak dál!

   Komentář trenéra: Před každým zápasem týmu U13 jsem vždy zvědaví, jestli na hříiště v kročí krotký a hodný Dr. Jakyll nebo divoký a nezkrotný pan Hyde. Tento výken jsme bohužel ukázali obě tváře. Až se dokážeme ve svém nitru na zápas správně připravit a namotivovat budeme pro každého soupeře nebezpeční!

   

MM