1. liga mužů: Sršni prodlužují vítěznou sérii

Neděle, 18.02.2018 21:34

V 1.kole nadstavbové skupiny přivítali Sršni na své palubovce "Hady" z Ostravy a chtěli prodloužit svou domácí sérii výher na devět zářezů.

Sršni - Snakes Ostrava 88:58

Diváků: 200

Rozhodří: Jeřáb, Kejklíček

První koš zápasu vstřelil tříbodovým pokusem Englický a jakoby tím předznamenal svůj skvělý výkon (14 bodů, 14 doskoků, 5 bloků). A přidali se i ostatní hráči, kteří především velmi dobrou celoplošnou obranou dělali hostům velké problémy. Už po první čtvrtině byl stav poměrně příznivý - 22:11. A když Sršni nepolevili ani ve druhé části, šlo se do kabin za stavu 51:27.

I nástup do druhé půle Písku vyšel a když Englický ve 23.minutě zvyšoval na 56:29, zdálo se být hotovo. Ostravští však zabojovali a během tří minut zbylo z náskoku domácí pouze 16 bodů -26.min 60:44. To však bylo vše. Jihočeši tento večer žádné drama nepřipustili a v pohodě si dokráčeli pro důležitou výhru. Jediným stínem tak zůstalo zranění Vojty Nováka, který do té doby předváděl skvělý výkon okořeněný nádhernou smečí. Snad to nebude nic vážného a Vojtu brzy uvidíme ať už v píseckém, nebo jindřichohradeckém dresu.

Komentář trenéra:"Jsem rád za prodloužení vítězné série a tentokrát mohu být spokojen i s naším výkonem. Minimálně hra v obraně dnes snesla velmi přísné měřítko. Po dlouhé době nás v dalším kole čeká zápas venku. Tak uvidíme, co s námi dlouhá cesta a horká půda v Novém Jičíně provedou."