1. liga mužů: V posledním utkání základní části Sršni ubojovali výhru

Neděle, 04.02.2018 21:16

Nejpříjemnější překvapení celé soutěže - tým BC Vysočina - čekal na Sršně v posledním kole základní části. Hosté přijeli pouze v sedmi hráčích, nicméně již v předchozích utkáních dokázali, že jim užší rotace nijak nevadí. Sršni věděli, že pokud zvítězí o více než 13 bodů, mají reálnou šanci skončit ve velmi vyrovnané horní části tabulky do 3.místa. Nicméně jakákoliv výhra jejich postavení v boji o playoff výrazně vylepšuje.

Sršni -  BC Vysočina 75:73

Rozhodčí: Kec, Perlík

Diváků: 330

Jakoby matematické úvahy před utkáním vzaly Sršňům potřebný klid. V útoku přecházeli střelecké pozice, produkovali až minižákovské ztráty a tak první body vsítil až ve 4.(!)minutě Pavel Englický. Vedení 3:0, které tím zajistil, bylo však nadlouho poslední, které si domácí mohli hýčkat. Písek pokračoval v matném výkonu a nadšeně bojující hosté navyšovali své vedení až na 24:38 v 15.minutě. Sršni pak vsadili na sestavu s třemi až čtyřmi dlouhými hráči, která přeci jen dokázala nápor Jihlavy zastavit. Do kabin se šlo za stavu 36:45.

Druhá půle se nesla ve znamení postupného stahování náskoku hostů. I když hra Sršňů stále postrádala lehkost, nedařila se střelba z dálky a množství ztrát se netenčilo, přeci jen, především díky zlepšené obraně a útočným doskokům, se domácí přibližovali krůček za krůčkem k vytouženému vedení. Toho se poprvé dočkali po trojce Šlechty 4 minuty před koncem. Heroicky bojující Vysočina si však vzala vedení zpátky a Sršni se znovu dočkali až v poslední minutě, kdy se trefil za tři body Duda. V nervydrásající koncovce pak domácí výhru uhájili.

Komentář trenéra:"Ubojovaná výhra. Náš výkon v první půli byl opravdu špatný. Ve druhé polovině jsme alespoň přidali na bojovnosti a díky tomu zápas nakonec zlomili. Na druhou stranu - nebuďme neskromní. Dokázali jsme vyhrát 8x v řadě a kdyby nám někdo po pěti úvodních porážkách řekl, že budeme v postavení v jakém jsme, poslal bych ho do Bohnic... Za to patří týmu velký respekt. Rád bych opět poděkoval skvělým fanouškům a chtěl bych je pozvat k bojům v nadstavbové skupině, kde bychom si rádi v konfrontaci s moravským týmy zajistili účast v playoff, která by byla historicky první pro náš klub v této soutěži."