U15

Sobota, 03.02.2018 19:26

Sršni - BK Klatovy 59:70

Utkání jsme nezačali vůbec špatně a po čtyřech minutách a trojce Dana Hejla jsme vedli 7:4. To ale bylo na delší dobu z naší útočné snahy vše. Šňůrou 14:0 si vzal soupeř vedení zpět na svou stranu. Ani timeoutem se nám jejich nápor nepovedlo zastavit. Probrání přišlo až na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy jsme se znovu dotáhli. Na hostech se však začala projevovat větší kvalita jejich týmu, především Bureš si s námi dělal v prvním poločase doslova, co chtěl.  Přesto ztráta 5 bodů byla o přestávce ještě přijatelná. Odhodlaně ale strašně naivně jsme začali druhou půli. Klatovy na nás vletěly a donutily nás ke ztrátám, ze kterých vytěžily až 17 bodové vedení. Sympatické na nás bylo, že jsme zápas nezabalili a bojovali až do konce, i když na vítězství jsme již pomýšlet nemohli. I přes prohru je třeba náš výkon hodnotit kladně, v útoku jsme hráli velmi kolektivně, škoda jen zbytečných ztrát a nedaných jasných šancí. Ani obrana nepatřila k nejhorší, na doskoku jsme předváděli dobrý boxout a i týmová obrana se lepší.

Sršni - BK Lokomotiva Plzeň 65:54

Tak jak jsme se mohli v sobotu pochválit za prohru, za dnešní výhru se rozhodně pochválit nemůžeme. To co nás včera zdobilo a čím jsme se chtěli prezentovat i v utkání proti Plzni, se během noci úplně vypařilo. Podali jsme zcela nesoustředěný výkon se spoustou minižákovských ztrát, nedisciplínou v obraně a vysokou dávkou laxnosti. Kupodivu i přes tento tragický projev jsme v poločase prohrávali pouze o bod. Po přestávce přišlo malé zlepšení, pohlídali jsme si hlavní střelce soupeře, dali pár jednoduchých košů a pomalinku jsme začali zápas kontrolovat. Nakonec z toho přeci jenom byla utrápená výhra, 2 body dobrý, ale radosti z basketbalu pramálo.