1. liga mužů: Po další výhře mají Sršni šanci bojovat o 3.místo

Pondělí, 29.01.2018 09:11

Předposlední kolo základní části přivedlo do Sršního hnízda tým pražského Žižkova. V utkání se zatím posledním celkem tabulky byli Sršni favorité, hosté však v posledních kolech dokázali potrápit nejednoho soupeře.

Sršni - Sokol Žižkov     94:76

Rozhodčí: Peterková, Výborný

Diváků: 220

Sršňům se vstup do zápasu vydařil a rychle vedli 5:0. Hosté však nehodlali zápas ztratit hned v jeho počátku. Bojovným výkonem se stáli drželi v kontaktu a po celou první čtvrtinu nepustili domácí do více než 5-ti bodového vedení. Po 10 minutách tak bylo skóre 21:19. Nástup do druhé čtvrtiny patřil z pohledu Písku k těm vydařenějším fázím a tak se košem Dalibora Faita dostali Sršni ve 14.minutě poprvé do dvojciferného vedení - 33:23. Jenže za dvě minuty snižoval výborně hrající Srna trojkou na 33:31 a v tomto duchu zápas pokračoval až do poločasu - 43:38.

Domácím vyšel vstup do druhé půle a již za dvě minuty vedli 51:40. Jenomže hloupé ztráty, několik neproměněných jasných pozic dali Žižkovu šanci vrátit ze zpátky ten toho jak se patří využil a ve 26.minutě dokonce vyrovnal na 56:56. Od té chvíle však Písek převzal otěže zápasu do svých rukou - po 3.čtvrtině vedli domácí 69:61 a svůj náskok pak postupně v poslední části navyšovali.

V posledním kole základní části přivítají Sršni na své palubovce nejpříjemnější překvapení celé soutěže - Tým BC Vysočina Jihlava. Situace v západní skupině 1.ligy je velmi zamotaná, ale Sršni mají v případě výhry velmi reálnou šanci dostat se na 3.místo a postoupit do skupiny "1-6", která již zaručuje jisté místo v playoff.

Komentář trenéra:"Nečekali jsme lehký zápas a to se potvrdilo. Soupeř nám dělal problémy svými změnami obranných systémů a navíc vždy, když už to vypadalo, že zápas "urveme" jsme se sami srazili stupidními chybami. Jsem velmi rád, že jsme dokázali vyhrát - teď se nám daří, ale nesmíme naše výhry považovat za samozřejmost. Chtěl bych poděkovat divákům a pozvat je na poslední utkání základní části, ve kterém budeme jejich podporu moc potřebovat."