1.liga mužů: Další výhra se nerodila lehce

Neděle, 21.01.2018 20:21

V dalším kole 1.ligy čekali na Sršně mladíci z pražské akademie GBA. Pozdější začátek zápasu přeci jen odradil část diváků. Ti co přišli, viděli boj o každý metr, o každý koš.

Sršni - GBA  87:80

Diváků 170; Rozhodčí: Kučírek, Petrák

Jako kdyby koš, na který Sršni hráli v první půli, očaroval Harry Potter ochrannými kouzly. Tak vypadalo marné dobývání hostující obrany. První body Písku vstřelil až po 3 a půl minutách Englický (2:4). Kdo čekal, že "teď to přijde", tak se mýlil - další body přidává Šlechta v čase až 5:20 - 4:6. Od té doby však přeci jen začalo skóre připomínat basketbalový a ne házenkářský zápas. Minutu a půl před koncem čtvrtiny se domácí ujali vedení a podařeným závěrem této části dali zapomenout na její začátek - 19:12.

Druhá část byla minimálně z pohledu útočné aktivity ze strany Sršňů nejpodařenější. Přesto, že se jim opět nedařila střelba z dálky (v poločase trojky 11/0) dokázali díky pestrosti zakončení v této periodě vsítit 27 bodů a navýšit své vedení na poločasových 46:31.

Dvojciferný náskok si domácí dokázali hlídat i během celé třetí části a když 3 a půl minuty před koncem zvyšoval Englický trojkou na 82:64, zdálo se, že je po zápase. Nebyli by to však mladíci z GBA, kdyby zápas jen tak odevzdali. Taženi neuvěřitelně vitálním Welschem dokázali ještě utkání zdramatizovat a Písek se o další výhru musel rvát až do konce.

Komentář trenéra:"V první řadě jsem rád za výhru, která nás opět výrazně posunula k nadstavbovým bojům o playoff. Podobně jako v předchozím duelu jsme se nemohli příliš opřít o střelbu z dálky, což bývá naše tradiční zbraň. V zápase jsme střídali světlejší momenty s těmi horšími, ale nakonec jsme to nějak ubojovali. Chtěl bych vyjádřit respekt k výkonu soupeře, jehož hráči měli až na výjimky v nohách dopolední zápas extraligy U19, přesto dokázali udržet vysoké tempo až do závěrečného hvizdu."