EL U19

Neděle, 21.01.2018 17:51

Jako poslední rozjeli svojí soutěž v roce 2018 junioři, které v sobotu čekal zápas pravdy se Sokolem Pražským a v neděli favorit soutěže GBA. Tabulka byla jednoduchá, případná výhra nad bratry Sokoly by nám připsala 8. výhru, která většinou stačí na zajištění play off, navíc soupeř je momentálně na 9. místě tabulky a troufám si tvrdit, že už je jediným možným adeptem na to, aby nás z osmičky vyšoupl. Hned od úvodu bylo v naší hře vidět mnoho nepřesností, ale i tak jsme po většinu první čtvrtiny byli v mírném vedení. Bohužel druhé dějství začalo jako zlý sen, soupeř proměnil několik trojkových pokusů a my jsme pokračovali  hledání sami sebe. Stalo se to, co nikdo nechtěl a soupeř si rychle vytvořil 13-ti bodové vedení, které mu vlilo krev do žil. Naštěstí Sršni se ještě do přestávky probrali a korigovali na poločasové skóre 41:47. Zejména slovo obrana nám absolutně nic neříkalo. Do druhého poločasu ale vlétli Sršni úplně jinak a začali diktovat tempo utkání, širší rotace domácích a vytažená obrana po celém hřišti začala dělat soupeři problémy a soupeř začal mírně odpadávat. Nakonec se Sršni dostali až do dvojciferného vedení, které nepustili až do závěrečného hvizdu a připsali si tak zřejmě pojistku play off extraligy juniorů! Kdyby mi tohle někdo nabídnul před sezónou, že po 13 zápasech budeme mít 8 výher, budeme mít odehrané všechny venkovní zápasy, tak bych asi nevěřil a říkal si co to je za blázna. To ani nemluvím o zdravotních lapáliích jedné z našich dvou 99 Luboše Mikoláška, který vynechal hned několik klíčových duelů a přesto jsme v tabulce tam, kde jsme!!!

Sršni - Sokol pražský 91:78

Před nedělním duelem s favoritem soutěže odpadlo několik klíčových hráčů ročníku 2001 a z normální sestavy tak chybělo hned 6 hráčů. Proti nám stál favorit, kterého ještě večer v téměř totožné sestavě čekalo utkání v 1. lize proti našim mužům. Úkol byl tak jasný, držet se soupeřem krok co nejdéle to půjde a sebrat mu tak trochu sil před večerním utkáním. Naši hráči se do soupeře pustili s velkou chutí a i díky několika pohledným akcím byli ještě na začátku druhé čtvrtiny v mírném vedení. Pak se ovšem projevila daleko větší kvalita a širší rotace soupeře. S jejich výškovou převahou jsme se nedokázali a asi ani nemohli vyrovnat. I tak je velice pozitivní, že jsme v okleštěné sestavě nesložili zbraně a ještě 4 minuty před koncem prohrávali "jen" o 13 bodů. Závěr už patřil GBA a připsala si zaslouženou výhru. Nicméně si troufám tvrdit, že jsme odehráli velice důstojné utkání a nemáme se vůbec za co stydět.

Sršni - GBA 62:87