1.liga mužů: V sokolském derby úspěšnější ti od Otavy

Pondělí, 15.01.2018 08:13

V 15.kole prvoligové soutěže přijel do Písku tým Sokola pražského. Právě na půdě tohoto soupeře přerušili Sršni v prvním vzájemném duelu svou černou sérii porážek z počátku sezóny a tak i do tohoto utkání vstupovali jako favorité. Nicméně pražský tým přijel povzbuzen páteční výhrou v Nymburku, v kompletní sestavě s odhodláním navázat na svůj předchozí výkon.

Sršni - Sokol pražský     80:60

Rozhodčí: Csollei, Lukeš

Diváků: 250

První minuty zápasu se z obou stran nesly ve znamení marného dobývání koše a tak po 4 minutách srovnával hostující Čeněk na hubených 3:3. Pak to však přeci jen byli písečtí, kteří protrhli stavidla k soupeřovu koši a tak mohli účet první desetiminutovky uzavřít s pozitivní bilancí 20:13. V podobném duchu se nesla i druhá čtvrtina.  Sršňům se příliš nedařila (kromě Radka Dudy) střelba za tři body a celkově jejich výkon nepůsobil tak lehce, jako v předchozích zápasech. Přesto se, především díky své bojovnosti i ve druhé čtvrtině soupeři vzdálili - 44:32.

Začíná se již pomalu stávat tradicí, že třetí čtvrtina nebývá z pohledu domácích úplně nejlepší. Sršni rezignovali na rychlý protiútok, pokračovala jejich střelecká mizérie a navíc musel na lavičku kvůli problémům s fauly jejich stěžejní rozehrávač Dan Hejda, který opět hrál skvěle. A tak, když hostující Brix snižoval ve 28.minutě na 51:45, vypadalo to, že se blíží drama. Nebylo tomu tak. Písečtí již od té doby byli opět lepším týmem a dovedli zápas k výhře, jejíž výše nicméně tentokrát zcela neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo.

Komentář trenéra:"Dnes náš výkon postrádal lehkost. Nicméně někdy to tak ve sportu bývá a o to je cennější, že jsme se s tím dokázali poprat a zápas vyhrát. Chtěl bych opět poděkovat našim skvělým divákům, kteří nám opravdu pomohli."