U13 postupují na Národní finále

Pondělí, 08.01.2018 11:19

Sršni - Sojky Pelhřimov 85:19

Sršni - Spartak Kaplice 133:11

   Sršni v sobotu odehráli v Č. Budějoviocích kvalifikační turnaj o postup na Národní finále U13 do Prahy. Problémy se sestavou v nás nechávaly malého červíka očekávání. Nehrál Svoboda a Šimonek. Zdravotní problémy měl Čihák a Suchánek. I tak Sršni neponechali nic náhodě a v obou zápasech dominovali.

   Soupeř z Kaplice se teprve basketbalově rozkoukává a tím Sršňům cestu za první výhrou hodně ulehčil. Jelikož v těchto zápasech byl důležitý především výsledek, tak se nebudu o naší lehkovážnosti a nesoustředěnosti rozepisovat.

   Soupeř z Pelhřimva patří mezi ty zkušenější a především hráč č.10 nám dělal veliké problémy. I tak dala první čtvrtina ráz celému zápasu (17:1).  Druhou výhru opět přinesla celoplošná obrana  a rýchlý přechod do útoku.

   Dílčí cíl sezóny jsme splnili. Kluci jsou výborná parta a basket je pro ně vášní. Pravdou je, že kvalitní trénink je základem dobrých výsledků.  Teď nezbývá nic jiného než se připravit a druhou část sézóny ve kterém nás čeká opravdu bohatý program - Turaj Pacé (FRA), NF U13 Praha, Turnaj Radom (POL).

MM