1.liga muži: Sršni zdolali lídra tabulky

Neděle, 03.12.2017 22:43

V dalším kole 1.ligy přivítali Sršni v domácím prostředí lídra západní skupiny Slavoj Litoměřice. Po porážce s mladíky USK nebyli proti týmu, jehož sestava je prošpikována bývalými či současnými hráči NBL rozhodně favoritem.

Sršni - Slavoj Litoměřice     93:79

Rozhodčí: Lucie Peterková, Rudolf Salvetr

Diváků: 150

Od úvodních vteřin byl zápas víceméně vyrovnaný, když se hosté po většinu první čtvrtiny udržovali v mírném vedení. To však nikdy nepřesáhlo pětibodovou hranici. Za stavu 13:18  minutu před koncem čtvrtiny si domácí lavička vyžádala první timeout. Ten přinesl efekt v podobě přetočení skóre na konci čtvrtiny na 19:18. Na začátku druhé části si ještě po trojce Šotnara a šestkách Kroutila vzali hosté vedení 19:23, ale od té doby v Sršní aréně kralovali domácí. Díky velmi dobrému výkonu si vzali vedení zpět a postupně ho navýšili až na poločasových 52:40.

Otázkou bylo, zda domácí dopustí podobný průběh druhého poločasu jako proti Sovám z Folimanky, kdy ve třetí čtvrtině totálně zkolabovali. Nestalo se tak. Díky solidní obraně drželi Severočechy "na uzdě" a když už se hosté prosadili, Sršni vždy dokázali najít odpověď. Nejblíže se tak hosté dostali na dostřel 8 minut před koncem, kdy po trojce Adama Žampacha snížili na 76:69. Ve zbývajícím průběhu si již Písek dokázal zápas pohlídat a bere tak velmi cenný skalp.

Komentář trenéra:"Velmi důležitá výhra po kvalitním výkonu. Chtěl bych klukům poděkovat za obětavý výkon, který nám přinesl tak cennou výhru. Chtěli jsme hrát tak, abychom se po zápase neměli za co stydět a to se nám podařilo. Je pravda, že dnes nás podržela střelba z dálky. Na druhou stranu,jsme díky naší aktivitě dosáhli i spoustu relativně jednoduchých košů . Myslím. že jsme vyhráli zaslouženě. Chtěl bych poděkovat divákům za návštěvu a všechny je pozvat na tuto středu do Sršního hnízfda. V 19:00 sehrajeme utkání 5.kola Českého poháru s celkem nejvyšší soutěže Slunetou Ústí nad Labem a máme se na co těšit. Neméně atraktivní duel pak nabídne další ligový zápas proti rezervě ČEZ Basketbal Nymburk, který sehrajeme v neděli 10.12. tradičně v 16:00 v Sršním hnízdě. Těšíme se na Vás!"

MJ