1. liga mužů: Po pohárovém opojení přichází ligová kocovina

Pondělí, 27.11.2017 09:26

Sérii devíti domácích utkání v řadě zahájili Sršni duelem s rezervou USK Praha, které chtěli oplatit 12-ti bodovou porážku z Folimanky. Je vždycky otazníkem v jaké sestavě "béčka" týmů z KNBL dorazí. Tentokrát hosté využili reprezentační pauzy a na rozdíl od domácích, kteří se museli obejít bez jindřichohradeckých pendlů, přijeli z mnoha hráči, kteří pravidelně v KNBL nastupují.

Sršni - USK Praha "B"     76:91

Rozhodčí: Matěj Záruba, Jan Musil

Diváků: 200

Sršni vstoupili do utkání jak se patří. Bylo jich plné hřiště, nepouštěli mladé Sovy do lehkých střel, dobře doskakovali a rychlým přechodem na útočnou polovinu si vytvářeli dobré pozice pro zakončení. Výsledkem bylo rychlé vedení 15:3. Bylo jasné, že takto se zápas nemůže vyvíjet v celém jeho průběhu, nicméně rychlost, jakou Sršni své vedení ztratili, byla udivující. Střídající hráči bohužel nepřinesli do hry potřebnou energii a tak již v 8.minutě prohrávali 19:21. Přesto se jim nakonec do druhé části podařilo jít s tříbodovým náskokem. Druhá čtvrtina byla nejlepším úsekem domácích v zápase. Především díky velmi dobré obraně soupeře a hlavně jeho klíčových hráčů šli do kabin za stavu 48:38.

Třetí čtvrtina a hlavně její první část však byla jak z černého snu. Domácí kupili strašidelné chyby v obranné fázi, které soupeř z až neuvěřitelnou úspěšností trestal. Hru v těchto momentech zcela ovládl člen širšího reprezentačního týmu Sehnal, z jehož řešení pick and rollu vznikali neustále volné pozice. Sršňům na chvíli pomohla zónová obrana, díky které se dokázali dostat ze 14-ti bodové ztráty na rozdíl šesti bodů. To však bylo z jejich strany vše. Výborně fyzicky připravený soupeř měl v koncovce zjevně více sil a Sršňům nedovolil na obrat ani pomyslet.

Komentář trenéra:"Jsem samozřejmě zklamán. Myslím, že jeden z hlavních momentů zápasu se odehrál hned v úvodu, kdy jsme strašně snadno přišli o 12-ti bodové vedení. Jinak si ale myslím, že jsme se utkali v tomto složení s velmi silným soupeřem, který byl zkrátka lepší a kterému nezbývá než pogratulovat. Nezbývá, než zkusit zabojovat v dalších zápasech. Rád bych poděkoval divákům, kteří opět vytvořili báječnou kulisu!"