4.kolo Českého poháru: Sršni slaví v rekonstruované hale postup mezi nejlepších 12 týmů.

Středa, 22.11.2017 23:21

Takřka tradiční předvánoční basketbalový svátek přináší 4.kolo Českého poháru,kdy do něj vstupují týmy z nejvyšší soutěže. Sršni tak již měli šanci ukázat píseckým fanouškům týmy Nymburka, Liberce, USK a 2x Kolína. Vždy to byly něčím zajímavé souboje a nic jiného se nečekalo ani tentokrát, když do Písku přivál pohárový los jediného Jihočecha v nejvyšší soutěži - jindřichohradecké Lvi.

Sršni - FIO Banka J. Hradec 86.81

Diváků: 400

Tým hostů prochází nelehkými časy - v nejvyšší soutěži se mu nedaří a tak se vedení klubu rozhodlo propustit hned tři Američany, když se k tomu přidalo onemocnění důležitých hráčů Zuzáka a Stegbauera, tak se počet jeho hráčů zúžil na 7. Tím pádem bylo jasné, že domácí nebudou moci využít služeb Faita a Nováka, kteří jako kmenoví hráči J.Hradce hostují do Písku.

Sršni si před utkáním věřili a vstup do zápasu tomu odpovídal - ztráty soupeře trestali rychlou přechodovou fází a úspěšnou trojkovou kanonádou. Po třech minutách vedli 11:4 a zaplněná hala byla na nohou. Pak však přišel útlum a hosté vedeni skvěle hrajícím Šoulou do konce první čtvrtiny dokázali srovnat na 20:20. Druhá část se nesla ve znamení útočného trápení Písku a bodů Šouly a tak byl v poločase stav 32:42.

Druhá půle přinesla jiný obraz hry - Sršni znatelně ožili v obraně, přestali se bát kontaktů a již v polovině 3.čtvrtiny prohrávali pouze 49:51. V momentě, kdy už se zdálo, že domácí půjdou do vedení, přišel chvilkový výpadek na doskoku a Lvi tak opět získali před poslední čtvrtinou vedení 55:61. První koš poslední části dali hosté a zdálo se, že je hotovo. S tím se však písečtí nehodlali smířit. Deseti body v řadě, taženi neúnavným Šlechtou si za mohutného povzbuzování fanoušků vzali rychle vedení na svou stranu - 65:63 a jejich nápor nekončil. V úseku mezi 30. a 35.minutou dali těžko uvěřitelných 23 bodů což jim 5 minut před koncem přineslo vedení 78:72. To byl pravděpodobně rozhodující moment. Ač se v koncovce prosadili za tři body oba "písečáci" Fait i Novák, Sršni si již postup ohlídali a mohlo se začít slavit...

V dalším kole přivítají Sršni na své palubovce aktuálně 3.tým Kooperitava NBL Slunetu Ústí nad Labem. Hrát se bude ve středu 6.12. v 19 hodin v Sršní aréně.

Komentář trenéra:"Z našeho pohledu se všechno podařilo. Hrálo se v krásné rekonstruované hale, bylo plno, úžasná atmosféra a jako třešnička na dortu přišla výhra. Děkuji všem co tam byli - ať už na hřišti nebo v hledišti. Myslím, že jsme si vzájemně připravili skvělý zážitek - a o tom to je!"