1. liga mužů: Sérii výher uťala rázně Vysočina

Neděle, 19.11.2017 19:14

S nadějí na prodloužení vítězné série, které by je posunulo v tabulce do míst, které znamenají boj o play-off,  odjeli Sršni k 9.kolu 1.ligy do Jihlavy.

BC Vysočina - Sršni 79:65

Od začátku to byl bohužel tým domácích, který tahal za delší konec provazu. Sršni působili v prvních minutách opticky lépe, ale vždy je srazila nějaká drobná nepozornost, nedotaženost, či neproměněná jasná střelecká pozice - a rázem bylo po 4 minutách skóre 11:2. To vlastně dalo ráz celému zápasu. Ve zbývajícím průběhu 1.poločasu Sršni marně hledali cestu, jak zastavit útočné choutky hráčů z Vysočiny. Když už se v zdálo, že v průběhu druhé čtvrtiny vše začlo fungovat jak má a Písek snížil na 36:35, přišel další kolaps a do kabin se šlo za stavu 47:35.

Sršňům nevyšel ani vstup do druhého poločasu a 6 minutách prohrávali 56:40. Posledním pokusem o zvrat pak byla sázka na zónovou obranu. To se zpočátku zdálo jako dobrý tah a hostující tým rychle zkorigoval na 60:53 po 3.čtvrtině. Ještě za stavu 69:62 3 minuty před koncem střílel Šlechta dva trestné hody. Neproměnil však ani jeden a pak už na palubovce kraloval tým z Jihlavy.

Komentář trenéra:"Myslím, že to byl náš nejhorší výkon v této sezóně. V Jihlavě se nám dlouhodobě nedaří, neumíme se srovnat s bojovností domácích, nepadá nám z dálky, děláme hloupé chyby....nevím čím to je. Velkou komplikací je obsazení postu rozehrávače - před sezónou to vypadalo, že na tento post máme v týmu obrovskou konkurenci, nyní  z mnoha různých důvodů obsazujeme tento post s obrovskými problémy. 

Teď nás čeká pohárové utkání s J.Hradcem (středa 19:00), ale já upínám svoji pozornost především k ligovému utkání s rezervou USK, které hrajeme v neděli od 16:00 a ve kterém nutně potřebujeme uspět."

MJ