U19

Středa, 15.11.2017 09:55

Sršní tranzit s našimi dorostenci tentokrát vyrážel směr Severní Čechy, kde na nás čekaly týmy, které v tabulce čekaly na první výhru a jsou našimi přímými soupeři jak v boji o play off, tak rovněž o vyhnutí se barážové účasti.

V sobotu jsme zavítali do haly Kort, kde mají domácí sídlo Kondoři z Liberce. Hned od začátku jsme si nechali rozstřílet hlavního tahouna soupeře Johana Haiblíka, který nám v utkání zasadil pět trojkových pokusů. My jsme však byli tým, který rotoval deset hráčů a od začátku udával tempo zápasu. Od druhé čvtrtiny jsme přebrali otěže zápasu, a dostali jsme se do dvouciferného vedení, které narůstalo po zbytek zápasu. Byl jsem hrozně hrdý na hráče, jak přistoupili k taktické přípravě na soupeře. Bylo vidět že si z videa i něco odnesli a  k tomu ještě všech deset hráčů táhlo za jeden provaz. Ať jsem střídal jakkoliv, pořád byla na hřišti vidět kvalita a chuť dotáhnout utkání do vítězného konce. Opravdu výborný tyýmový výkon!!!

Kondoři Liberec - Sršni Písek 58:89

V neděli nás čekal Slavoj Litoměřice. Tým, který v sobotu deklasoval Plzeň a připsal si první výhru, měl určitě ambice porazit i nás. Soupeř, který společně s námi operuje nejmladší soupiskou v soutěži se opírá zejména o hru exchomutoského pivota Karlovského. A byl to právě on, kdo si z naší obrany dělal trhací kalendář. Po celou dobu prvního poločasu se hrál vyrovnaný basketbal, kdy po většinu času byl soupeř v mírném vedení. Naštěstí se pro nás již zmíněný Karlovský dostal do problémů s fauly a musel tak usednout na poslední tři minuty poločasu na lavičku. Toho Sršni náležitě využili k otočení skóre na naší stranu. O poločase jsem hráče nabádal k tomu, že jeden hráč nás nemůže porazit a je to jen otázka času, kdy nám padne několik trojkových pokusů a dostaneme se do patřičného vedení. To se stalo hned ve třetí čtvrtině, kdy Karlovský (celkem 37 bodů) sice nadále držel prapor Slavoje, ale byl příliš osamocen na to aby zabránil Sršňům ve veledůležité 4. výhře.

Slavoj Litoměřice - Sršni Písek 64:84

Opravdu další skvělý víkend. Pokračujeme ve velice slibných venkovních výkonech, což není u týmů Sršňů vždy pravidlem, a držíme se na pozicích zajišťující play off s bilancí 4:4. Hlavně výhry proti našim přímým konkurentům Sokolu Pražskému, Liberci a Litoměřicím mají velkou váhu. Do Vánoc nás čekají ještě vnkovní zápasy na hřištích Brna a Pardubic, kde můžeme jen získat a opravdu nemáme co ztratit. Potom prosincová dvojička s Plzní, kterou dohrajeme všechny venkovní zápasy, a zároveň si vyzkoušíme naší novou Sršní palubovku. V roce 2018 budou následovat už jen domácí zápasy, ve kterých se budeme snažit udělat vše pro udržení se na příčkách zajišťující play off. Velká pochvala patří všem deseti hráčům, kterým se víkend opravdu vydařil a rovněž Kubovi Šurýmu staršímu, který už několikátý víkend pomáhá s rozvozem našich hráčů po rebublice!!!