1.liga muži: I třetí výjezd do hlavního města v řadě přinesl Sršňům výhru

Neděle, 12.11.2017 18:42

Do haly Na Folimance, kde hraje své domácí zápasy nováček soutěže Sokol Žižkov, zavítali Sršni v 8.kole 1.ligy s cílem navázat na dvě předchozí výhry.

Sokol Žižkov - Sršni 54:89

A tentokrát šli za tímto cílem od první minuty. Utkání zahájil trojkou Radek Duda (v utkání trojky 7/5) a ten samý hráč stejným způsobem zakončil i první čtvrtinu, čímž upravil na 14:28. Začátek druhé čtvrtiny byl jediným okamžikem zápasu, kdy písečtí ukázali i svoji odvrácenou tvář a mátožným výkonem umožnili soupeři stáhnout na 21:31. Timeout hostů opět vrátil průběh zápasu na původní směr a v poločase se šlo do kabin za stavu 24:44.

I vstup do druhé půle si hosté dokázali pohlídat a když ve 22.minutě upravil opět výborně hrající Milan Špičák na 26:53, bylo jasné, že o vítězství se Písek může připravit již jen sám. To se však nestalo - Sršni nepolevili v koncentraci až do konce utkání, které tak dovedli do pohodové koncovky.

Sršni kromě slušného kolektivního výkonu zaznamenali i několik zajímavých individuálních výkonů (viz.odkaz), z nichž možná nejvíce zaujme ceněný "double - double" Ondry Musila, který zaznamenal 12 bodů a 14 doskoků.

Komentář trenéra:"Cením si výhry a i toho, že jsme tentokrát dokázali udržet koncentraci prakticky po celou dobu utkání. První polovinu základní části uzavřeme na hřišti letos výborně hrající Vysočiny a bude to zápas, který by nás v boji o play-off mohl posunout výš, než jsme asi po nepovedeném začátku čekali. Ale bude to velmi, velmi těžké."