U19

Úterý, 17.10.2017 21:52

Sršni si kvůli rekonstrukci haly museli vyměnit pořadatelství a opět museli zamířit na palubovky soupeřů. Tentokrát k favoritům soutěže a dosud neporaženým týmům - USK Praha a BA Nymburk. Z důvodu zaplnění Folimanky Judem jsme museli zápas předehrát již ve středu. USK byl letos dle mého názoru první tým, který nás nepodcenil a hned od začátku využíval své fyzické vyspělosti. Když k tomu připočtu velice dobrou úspěšnost zpoza trojkového oblouku, bylo o vítězi bohužel brzy rozhodnuto. I my jsme ovšem měli v utkání několik velice dobrých úseků, které pro nás budou školou do dalších utkáních v sezóně. I přes vysokou prohru jsme z Prahy odjížděli s pocitem, že alespoň v nějaké pasáži jsme byli schopni USK pěkně zatopit.

USK Praha - Sršni Písek 93:64

Na nedělní dopoledne byl naplánován zápas v Nymburce. Nevím proč, ale tentokrát jsem hned od začátku věřil v možné překvapení a vůbec jsme si tak nelámali hlavu s výškovou převahou soupeře, ba naopak. Od začátku jsme nastoupili s pěti malými hráči a Sršni létali doslova po celé hale. Ikdyž v bodovém vedení byli rychle hráči Nymburka, my jsme měli dobře rozehranou partii a nebýt několika špatných úseků a řešení situací, byli jsme lepším a živějším týmem. V poločase tak bylo skóre 43:43. Pokyn v poločase zněl jasně, že jsme zápas rozehráli tak jak jsme potřebovali, nicméně pokud nezlepšíme obranu, nemáme na výhru šanci. Opět jsem byl ale velice příjemně překvapen (stejně jako druhý poločas na GBA) jak až dobré obrany jsme schopni. Když přidáme jeden smrtící brejk za druhým a několik úspěšných trojkových pokusů, rychle jsme byli ve dvojciferném vedení. I přes problémy s fauly jsme si ovšem utkání v klidu pohlídali a dovedli ho do vítězného konce. 23 bodů Nymburka za druhý poločas je opět mimořádný výkon a ikdyž jsme v utkání měli i nutnou dávku štěstí, myslím si že vítězství bylo naprosto zasloužené. Máme tak druhou důležitou výhru na palubovkách soupeřů a všichni si začínáme dokazovat, že když budeme táhnout za jeden provaz, jsme schopni zaskočit i nejlepší týmy soutěže. Jen tak dál!!!

BA Nymburk - Sršni Písek 66:76