1.liga muži: Ani v ve čtvrtém utkání Sršni neuspěli

Sobota, 14.10.2017 17:25

Na hřiště pražských Košíř, které zatím neokusili hořkost porážky, odjeli prvoligoví muži Písku s nadějí na prolomení dosavadní nelichotivé bilance.

BK Košíře - Sršni     94:80

Sršni zahájili zápas přesně tak, jak zahájit zápas nejde, pokud chcete uspět na hřišti tak zkušeného týmu, jakým Košíře jsou. Nechávali domácí bez odporu dohrávat všechny akce, pouštěli je do volných trojek a když se k tomu přidaly i ne příliš dobře seřízená sršní mířidla, trvalo pouhých 8 minut, než se domácí dostali do dvojciferného vedení. Tato fáze zápasu se posléze ukázala jako rozhodující. I když Písek v obraně přeci jen zpozorněl, Košíře ukázali až neuvěřitelně přesnou střelbu a vždy, když se zdálo, že Sršni přeci jen zazlobí, přišla trojková odpověď ze strany Pražanů. Do kabin se šlo za stavu 50:38.

Písečtí však nic nevzdávali. Jejich projev ve druhé polovině utkání byl znatelně lepší. Najednou se nebáli jít se soupeřem do kontaktu, poprat se o pozici a domácí ucítili, že výhra nemusí přijít tak snadno, jak se zdálo v úvodu utkání. V ten moment zareagovali velmi zvláštním způsobem: vyhlédli si nejmladšího hráče Písku - Luboše Mikoláška (který do té doby předváděl velmi dobrý výkon) a vyřadili ho za mlčení rozhodčích dvěma údery do hlavy ze hry. Hosté na tuto situaci zareagovali, přesně tak, jak si soupeř přál: třemi technickými chybami v řadě a vyloučením Englického nechali soupeře v klidu opět navýšit vedení.

Málo platné je, že od té chvíle předvedli Sršni možná nejlepší herní pasáž v sezóně - na výhru to, proti tak kvalitnímu týmu jakým domácí jsou, stačit nemohlo.

Komentář trenéra:"Je velkým úkolem pro nás trenéry, ale samozřejmě i pro hráče samotné, namotivovat do dalšího utkání náš tým tak, jak hrál v poslední čtvrtině. Hráči cítili křivdu a najednou šli do všeho "po hlavě", sebevědomě a bez přehnaného respektu. Jenže takto musíme hrát od 1.minuty. Pak máme šanci vyhrávat v této soutěži i na venkovních palubovkách."