EXL U17

Úterý, 10.10.2017 13:40

Jako poslední soutěž o tomto víkendu odstartovala extraliga kadetů, kde na Sršně hned v úvodu čekal výjezd na Moravu. V sobotu bylo na programu utkání v Brně. Nebudeme si nic nalhávat, vzhledem k titulu mistra ČR tohoto ročníku v kategorii U15, vstupujeme do většiny utkání jako favorit a i to byl možná jeden z důvodů, který nám v začátku utkání svázal ruce. Nejen že jsme se po celý víkend nemohli opřít o střelbu zpoza tříbodového oblouku, ale zahazovali jsme i jednoduché dvojtakty. Když k tomu připočteme i několik hloupých ztrát a chyb v obraně, v poločase jsme vedli "jen" o 12 bodů. Ve druhém poločase už nastoupil tým jak ho známe a po několika minutách bylo jasné, že první výhru v soutěži už nám nikdo nevezme.

BŠM Brno - Sršni Písek 60:90

Na neděli jsme se ještě víc vzdálili domovu, abychom vyzvali Orli z Prostějova. Tentokrát to byla úplně jiná písnička. Hned od úvodu Sršni nazuli "sedmimílové boty" a jedním smrtícím protiútokem za druhým trestali soupeře. Opravdu chvilkama byla radost pohledět a soupeř s námi opravdu nestačil držet krok. V poločase byl tak náskok propastných 37 bodů, který po dvou minutách ´druhého poločasu narostl dokonce na skóre 20:65. V tu chvíli Sršni naprosto polevili v koncentraci, soupeř vycítil příležitost a korigoval skóre. Škoda, že jsem druhý poločas musel vidět, protože jinak náš výkon opravdu snesl přísnější měřítko mládežnického basketbalu, alespoň dle mého :-)

Orli Prostějov - Sršni Písek 60:89

Závěrem bych chtěl říct, že jsem rád, že jsme dokázali potvrdit roli favorita a přivezli jsme dvě přesvědčivé výhry. Na některých nováčcích je ještě vidět, že trochu plavou v tom, co po nich chci. Nicméně v některých úsecích mě naše hra opravdu neskutečně baví!!! Třetí zápas na Rohlence v podobě roztlačení tranzitu jsme taky vyhráli, takže mi nezbývá než to zhodnotit jako pozitivní víkend a jedeme dál...!