1.liga muži: Hloupá porážka prodlužuje sérii venkovních nezdarů

Pondělí, 09.10.2017 08:02

BCM Nymburk - Sršni     76:74

Srředočeský Nymburk byl další zastávkou na putování Sršňů po venkovních prvoligových palubovkách. Hosté již bez Říhy přijeli s touhou ve třetím utkání uspět.

Od začátku to byl vyrovnaný boj, ve kterém se skóre vyvíjelo jako index na burze.4.min. 6:2, 6.min. 8:10, 7.min. 7.min 16:10 a tak dále...

Sršni byli opticky mírně lepším týmem, ale srážely je hloupé ztráty a hlavně neproměňování zcela jasných střeleckých příležitostí. Do šaten se šlo za stavu 36:38 pro hosty a začínalo se vlastně od začátku.

I třetí část byla bojem o každý bod, když zodpovědněji hrající Písek začínal mít přesi jenom mírně navrch. Tento trend potvrdili v závěru čtvrtiny svými úspěšnými trojkami Duda a výborně hrající Englický a 10 minut před koncem byl stav 53:61. Když i poslední část začala v režii Sršňů, kteří 8 minut před koncem navýšili až na 55:67, zdálo se vše být na dobré cestě. Pak však přišel zřejmě rozhodující okamžik zápasu, kterým bylo zranění klíčového rozehrávače Písku Šimona Běleho. Hosté zcela vypadli z role. Několika doslova stupidními ztrátami umožnili nymburským jednoduše skórovat a ti se během tří minut dostali do vedení 69:67. Sršňům se tento propadák podařilo zastavit a ještě minutu před koncem šli do vedení 71:74. Koncovka však patřila Nymburku, který chtěl vyhrát víc.

Komentář trenéra: "Zatímco před týdnem jsem byl přes porážku víceméně spokojený, po dnešním utkání ve mně převládá frustrace. Je neuvěřitelné, jakým způsobem jsme v kategorii mužů schopni odevzdat vyhraný zápas. Co mé vědomí navíc neposiluje je fakt, že zatímco před sezónou jsem mohl počítat s minimálně čtyřmi kvalitními rozehrávači, tak teď se zdá, že v příštím utkání nebudeme mít z různých důvodů ani jednoho."