1.liga muži: Přes velmi dobrý výkon Sršni opět body nepřivezli

Pondělí, 02.10.2017 08:16

Na palubovce asi největšího favorita skupiny "Západ" odehráli Sršni 2.kolo prvoligové soutěže.

BK Slavoj Litoměřice - Sršni     68:66

Jihočeši do zápasu vstoupili vlažně. Jejich soupeř si vytvářel až příliš snadno dobré střelecké pozice, které se slušmou úspěšností proměňoval. Naopak na útočné polovině to byla spíše křeč. Severočeši si dobře ohlídali Šlechtu, který se v první půli vůbec bodově neprosadil a na akce pomalu hrajících hostů měli vždy protizbraň. Výsledkem toho bylo vedení favorita o 13 bodů v 15.minutě. Od té doby však Písek přeci jen zvedl hlavu a do kabin se šlo za přijatelného stavu 34:26.

A byli to Sršni, kdo byl lepším týmem ve druhé části zápasu. Hosté konečně zrychlili přechodovou fázi, a dokázali přitáhnout šrouby i v obraně. Několikrát během 3.čtvrtiny se dostali na rozdíl tří bodů, ale vždy je srazila nějaká hloupá chyba. Až 5 minut před koncem si Sršni vzali vedení. V té chvíli nebyl Slavoj vůbec schopný ohrozit koš Sršňů. Obrovská škoda, že v té chvíli Sršni neproměnili několik poměrně dobrých střeleckých pozic. asi by bylo rozhodnuto....

Ale to jsou jen kdyby. Klíčovou trojku utkání totiž trefil domácí Kroutil, který pomáhá Litoměřicím jako hostující hráč z Děčína. Ještě v poslední vteřiněsi Sršni vytvořili velmi dobrou pozici v podobě trojky Šlechty, ta však obroučkou nepropadla....

Komentář trenéra:"Mám smíšené pocity, protože 3/4 zápasu jsme odehráli tak, jak je v možnostech tohoto týmu a byli Litoměřicím minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel, nezvládli jsme vstup do zápasu a také klíčové chvíle v koncovce. Prohra mrzí, protože tentokrát jsme měli dva body ve svých rukách."