1.liga muži: Vstup do sezóny se Sršňům nevydařil

Sobota, 23.09.2017 10:57

V prvním kole nového ročníku 1.ligy mužů zavítali Sršni na Folimanku.

USK Praha B - Sršni     80:68

Sršni vstoupili do utkání dobře. V 5.minutě vedli 2:10 a zdálo se, že na soupeře mají recept. Ten však nebyli schopni dodržovat na 100%. A mladý tým domácích to dokázal trestat, když v první čvrtině ho táhl především pokračovatel slavného basketbalového rodu Zídků. I tak hosté stále vedli 19:22.  Druhou čtvrtinu odehráli písečtí na obranné polovině pečlivěji a to se projevilo i na skóre, když v 18.minutě vedli 27:37. I přes trochu lehkovážně odehrané poslední dvě minuty bylo poločasové skóre 31:37.

Druhá půle byla přetahovanou o každý koš. Mladé Sovy dělali zkušenějším Sršňům problémy aktivní obranou a rychlým přechodem do útoku. Ti bohužel ztratili svoji nejsilnější zbraň z první půle - útočné doskakování. Přesto ještě 4 a půl minuty před koncem vedl Písek 59:65. Koncova však byla zcela v režii Pražanů, kteří Sršně doslova uběhali.

Komentář trenéra:"Procházíme složitým obdobím, kdy nemáme vlastní halu a celá příprava a i začátek sezóny tím nutně je a bude poznamenán. Přesto si myslím, že jsme ten zápas měli vyhrát. Pokud bychom v první půli nedělali doslova hloupé chyby v obranně, tak bychom jí díky totální převaze v útočném doskoku vyhráli o 15 bodů a zápas by se asi vyvíjel jinak.

Za celý zápas se nám nepodařilo najít tvář. Náš projev byl takový kočkopes - nehráli jsme ani rychle a dravě, ale ani zkušeně. Ani jednou jsme se nedostali do "laufu", ve kterém bychom dali pár jednoduchých košů v řadě. Část beru i na sebe, zatím se v našem týmu také trochu hledám. Trochu mi to připomíná fotbalovou Spartu - jen doufám, že si to "sedne" rychleji než na Letné....

Nakonec bych chtěl pogratulovat týmu soupeře - předvedl velmi dobrý výkon."