5.ročník Předsedova poháru - U11 a U13

Úterý, 12.09.2017 11:15

Tento víkend sehrál tým U11 svá první utkání v rámci skvěle obsazeného turnaje, který písecký klub pořádal již popáté.

Sršni - BK Loko Plzeň     48:62

Sršni se na hřišti spíše hledali. Největší rozdíl mezi týmy týmy byl v přechodové fázi. Zatímco Sršni po ztrátě míče doslova bloumali svými pohledy po hale a svým pohybem připomínali spíše bludné Holaňdany, plzeňský expres vypálil k soupřovu koši a dával jeden lehký koš za druhým. To rozhodlo o osudu zápasu jinak dle mého vyrovnaných týmů.

Sršni - Vilnius U10     24:44

Tým mladších hráčů z Litvy nám ukázal rozdíl mezi BASKETBALEM a basketbalem. Ač fyzicky znatelně menší a slabší byli chlapci z Litvy jasně basketbalovější a šikovnější a zcela po zásluze zvítězili. A to nás v sobotu čekal ještě jiný litevský level...

Sršni - Sokol Kbely     38:40

Asi náš nejlepší výkon na turnaji. Po úvodním, skoro bych řekl tradičním, rozkoukávání (10:17) jsme zapnuli na plné obrátky a hráli asi nejlépe, jak zatím jsme schopni. To přineslo vedení 32:18 po 3.čtvrtině. Bohužel první 3 minuty poslední části jsme začali katastrofálně a bylo to 32:31. Pak začal boj o každý koš, který nakonec lépe zvládli hosté z Prahy.

Sršni - Vilnius U11     7:82

Asi tak, jako bych vyzval Klička k boxerskému zápasu vypadal náš duel s jasným lídrem turnaje. Dlužno dodat, že soupeř hrál druhou půli bez driblinku a zcela rezignoval na nátlakovou obranu na naší polovině. Jinak by nám pravděpodobně nepůjčil balon. Pro nás velká škola minibasketbalu.

Sršni - Bayern Munchen     27:82

Zápas s německým gigantem jsme začali velmi dobře a ještě 3 minuty před poločasem byl stav krásných 19:25. Pak však jednoznačně na hřišti dominoval tým z Bavorska.

Komentář trenéra:"Jsem u týmu v podstatě týden. Myslím že v družstvu je dostatečné (možná dokonce nadprůměrné) množství talentu, především s výhledem do budoucna. Co však v některých případech chybí, je zapálení pro basket. Pokud se chceme měřit a v budoucnu třeba i vyhrávat s těmi nejlepšími, musíme toto změnit.

Rád bych pozval rodiče na schůzku, která se uskuteční v úterý 19.9. v 16:15 na Tylovce (po tréninku)."

I tým U13 si pozval parádní soupeře. Oba zahraniční týmy jsou zlatí medailisté z národních šampionátů a všechny České týmy patří k republikové špičce.

Sršni - BŠ Praha 61:47

Hned na úvod turnaje se domácí do soupře doslova zakousli, na tabuli svítilo skóre 21:5. To zřejmě přineslo tradiční uspokojení. Zbytek zápasu přinesl přehlídku nedůslednosti. I tak byla první výhra na světě.

Sršni - Loko Plzeň 53:54

I když měli hráči ,,Lokády,, kratší mezizápasovou pauzu, celý zápas působili živějším dojmem. A právě chuť hrát basketbal tento zápas rozhodl.

Sršni - Keczkeméth 38:74

V tomto zápase byl ze strany Sršňů lepší jednoznačně první poločas. Ještě minutu před poločasem ztráceli domáci pouze 6 bodů. Ve zbytku zápasu se projevila vjetší připravenost Maďarského týmu, který zaslouženě zvítězil.

Sršni - Žďár nad Sázavou 45:76

Žďárští přijeli na turnaj s parádní formou. Hráli pohledný basketbal a až na Keczkeméth porazili všechny soupeře. Ne jinak tomu bylo i v zápase se Sršni. Ještě v půlce druhé čtvrtiny svítila jiskřička naděje, ale po zbytek zápasu hosté z Vysočiny jasně dominovali.

Sršni - Bayern Munchen 72:52

Po parádním výkonu, Sršňům doslova spadlo do klína třetí místo na turnaji. Podmínkou byla výhra o 16 bodů. Její základ se zrodil hned v úvodu zápasu, kdy jsme soupři odskočili až na 11 bodů. To nám dalo vítr do plachet a v koncovce jsem byli my ti šťastnější.

Individuální ocenění: Střelec turnaje - Josef Svoboda, Nejlepší pětka - Adam Jelínek

Komentář trenéra: Jako každý rok na úvodním turnaji sezóny, je vidět na Sršních pozvolnější vstup do sezóny. Ostatní týmy brousí palubovku už od poloviny srpna, zatímco Sršni se teprve rozkoukávají. Proto budu hodnotit naše vystoupení jako průměrné. Teď už je čas naplno roztáhnout křídla a po hlavě vlétnout do tréninkového procesu.