NF U12 Sršni 3. místo!

Neděle, 07.05.2017 18:09

   Mladší minižáci se zúčastnili Národního finále v Plzni. Do Západočeské metropole jsme odjížděli s ambicemi porovnat síly s nejlepšími, nedat nikomu nic zadarmo, reprezentovat klub a odmakat každou vteřinu na hřišti.

Sršni - Ústí n/L 74:59

Sršni - BK Pardubice 74:51

   Los nám do skupiny přidělil Ústí nad Labem - druhý tým z minulého roku a Pardubice. Jak se říká, my šli zápas od zápasu. Do úvodního střetnutí proti Ústí jsme vstoupili nebojácně a od začátku zápasu jsme udávali jeho ráz. Pořád jsme čekali kdy soupeř zapne. Ale když se nadechl a vyrovnal, tak kluci hned zareagovali zvýšenou aktivitou a zápas si nenechali utéct. byl to dobrý vklad do turnaje. Odpoledne jsme si smlsli na perníkářích a už se těšili na sobotní čtvrtfinále.

ČF

Sršni - Žďár n/S 71:48

   Soupeřem nám byl druhý tým ze skupiny A Žďár nad Sázavou. Soupeř nevypustil ani minutu ale na rozjeté Sršně to nestačilo. Po celý zápas jsme byli o krůček vepředu a zaslouženě jsme postoupili do semifinále.

Semifinále:

Sršni - ADFORS basket Litomyšl 55:57

   Vítěz bral medaili, poražený si musel srovat hlavu ze zklamání. To bylo semifinále. My jsme ho bohužel nezvládli. Od začátku jsme působili ustrašenějším dojmem. To se okázalo v plné nahotě v druhé půli zápasu, kdy soupeř prostě víc chtěl. Především nejzkušenější hráši Lytomyšle vzali odpovědnost na sebe  a zápas rozhodli. 

o 3. místo:

Sršni - BK Ústí n/L 70:62

  Zase Ústí. Většina přítomných odborníků favorizovala Severočechy. Ale my se dobře vyspali a skočili do zápasu po hlavě. V dramatickém zápase jsme nakonec chtěli víc my. V posledních minutkách jsme soupře přetlačili a došli si pro bronzovou odměnu.

  Po dlouhé době jsem si zahrál zápas o medaile a byla to nádhera. I po semifinálové porážce se kluci dokázali semknout a ukázali dobrý chrakter. Klucu, gratuluju!!

  Josef Svoboda byl nejleším střelcem turnaje a Šimon Žák byl zařazen do All-stars pětky. Dobrá práce kluci!

MM