Nejmladší minižáci přivezli z Pardubic osmé místo

Pondělí, 24.04.2017 15:17

Hráči U11 se o víkendu zúčastnili národního finále v Pardubicích. Ve skupině se utkali s BA Sparta Praha a Torolou Příbor. Úvodní utkání proti Spartě nabídlo velmi pěknou podívanou. Po vyrovnaném první poločase  vstupovali Sršni do druhého pouze s dvoubodovým mankem. Třetí dějství ovládli Sršni v poměru 20:9, a zdálo se, že půjdou do vítězného trháku. Sparťané se ale nevzdali a bojovali až do posledních chvil. Závěrečná osmiminutovka přinesla doslova infarktovou koncovku. Sršni se nedokázali v posledních dvou minutách prosadit, zatímco Sparťané dokázali nastřílet 5 bodů. Díky tomu se přiblížili až na jednobodový rozdíl, který se jim už ale nepodařilo smazat a Sršni si tak připsali velmi cennou výhru na turnaji.

Sršni Písek – BA Sparta Praha    54:53
body: Čihák 25, Humpál 11, Hesoun 4, Maroušek, Hladík, Klement po 3, Volf, Křesina po 2, Novák 1, Skovajsa, Reichl, Kadlec, Zelenka, Andr, Doubek

Druhé utkání ve skupině začalo pro Sršně nadějně. Po celou dobu první čtvrtiny Sršni vedli a určovali tempo hry. Bohužel se jim ale nepovedlo proměnit několik samostatných nájezdů, díky kterým by zvýšili své vedení a tak šli Sršni do druhé čtvrtiny pouze s dvoubodovým vedením. Ve druhé čtvrtině se soupeř předvedl v celé své kráse a během několika málo minut rozhodl o vítězi utkání. Sršni už nedokázali nijak reagovat na Příborský nápor a ze skupiny si odnesli bilanci 1:1, což jim zajistilo druhé místo v tabulce a účast ve čtvrtfinále.

Sršni Písek – Torola Basket team Příbor   44:94
body: Čihák 23, Klement 7, Křesina, Humpál, Volf po 4, Doubek 2, Novák, Skovajsa, Maroušek, Reichl, Kadlec, Andr, Hesoun, Hladík

Ve čtvrtfinále narazili Sršni na vítěze skupiny B, kterým byl domácí pardubický celek. Pardubičtí se prezentovali velmi agresivní celoplošnou obranou, která dělala píseckým obrovské problémy. Dá se říci, že po osmi minutách bylo o vítězi rozhodnuto, když Pardubičtí vyhráli první čtvrtinu v poměru 26:8. Sršni se stále snažili najít recept na pardubickou obranu, ale nedařilo se jim to. V poločase šli Sršni do kabiny za stavu 12:47. Do druhého poločasu však vstoupil úplně nový tým Sršňů. Přesto, že prohrávali, ukázali, že toto družstvo má charakter a potenciál. Ve třetí čtvrtině začali Sršni bodat a létat po celé hale. Perníkářům nedarovali nic zadarmo a dokázali je udržet pouze na dvanácti bodech. V závěrečné čtvrtině dokonce dokázali Sršni uhrát remízu 15:15, a kdo si v poločase myslel, že Pardubice nastřílí stovku, ten se mýlil.

Sršni Písek – BK Pardubice    31:74
body: Humpál 7, Čihák 5, Zelenka 4, Maroušek 3, Novák, Reichl, Volf, Křesina, Hesoun, Doubek po 2, Skovajsa, Kadlec, Andr, Hladík, Klement

Prohra ve čtvrtfinále znamenala pro Sršně účast ve skupině o 5. – 8. místo. V prvním zápase svedli Sršni bitvu s plzeňskou lokomotivou. Scénář úvodu zápasu byl velmi podobný jako druhé utkání v základní skupině proti Příboru. Sršni si vytvářeli jednoduché pozice pro zakončení, ale v jejich hře bylo spoustu neproměněných šancí. Druhá pětka vstupovala do zápasu pouze s jednobodovou výhodou, ta se ale rázem proměnila v desetibodové manko. Sršni nedokázali ubránit plzeňského Ondřeje Jílka, který rozhodl o další prohře Sršňů.

Sršni Písek – BK Lokomotiva Plzeň    43:66
body: Čihák 17, Křesina a Maroušek po 4, Humpál 3, Klement, Doubek, Hladík, Hesoun, Volf, Zelenka, Novák po 2, Reichl, Kadlec, Andr

Sršni se rozloučili s turnajem zápasem o osmé místo, ve kterém na ně čekal tým BA Roudnice. V první čtvrtině Sršni dominovali na obou stranách hřiště. Zaslouženě vyhráli první čtvrtinu 24:14. Druhé dějství přineslo vyrovnání skóre a do kabin se šlo za stavu 28:29 pro Roudnici. Druhý poločas Sršňům nevyšel. Trápili se v zakončení a největší problémy jim dělala obrana 1na1. Sršňům bylo v tomto utkání odpískáno celkem 39 faulů, zatímco soupeři pouze 14. Soupeř střílel neuvěřitelných 56 trestných hodů. Roudnice z celkových devětapadesáti bodů nastřílela 27 z čáry trestného hodu. Sršňům závěrečné utkání turnaje nevyšlo a tak si odvezli celkově osmé místo.

Sršni Písek – BA Roudnice nad Labem    49:59
body: Čihák 23, Klement 10, Humpál 4, Hladík 3, Skovajsa, Volf, Zelenka, Hesoun po 2, Reichl 1, Novák, Maroušek, Kadlec, Andr, Doubek

Komentář trenéra: „Na národním finále jsme odehráli pět utkání, které nám ukázaly slabé i silné stránky družstva. Naši hru v každém utkání zdobily pohledné akce give and go – hoď a běž i bojovnost. Potýkali jsme se ale i s výpadky koncentrace, které nás v důležitých zápasech srážely na dno. Všechny zápasy nám daly mnoho zkušeností, obzvlášť zápas proti Spartě a druhý poločas proti Pardubicím. S konečným osmým místem jsem velmi spokojený. Během turnaje jsme narazili na oba finálové účastníky – Pardubice a Příbor, přičemž jsme proti oběma družstvům dokázali alespoň v některých pasážích konkurovat. Pardubice jsme dokonce ubránili na nejnižším počtu nastřílených bodů ze všech týmů na turnaji. Tento tým má obrovský potenciál, který se budeme snažit do budoucna rozvíjet. Mám radost, že se všichni hráči tohoto turnaje zúčastnili. Jsem na ně pyšný. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedené výkony a reprezentaci našeho klubu. Děkuji jim za celosezónní práci na trénincích a za jejich zapálení pro basket. Rád bych také poděkoval všem rodičům za jejich podporu během celého roku, speciálně pak těm, kteří s námi do Pardubic odjeli. Atmosféra během všech utkání byla opravdu nezapomenutelná. Děkuji i mým asistentům, kteří mi byli oporou a odvedli kus dobré práce. Na závěr chci poděkovat organizátorům turnaje, kteří měli vše skvěle připravené a gratuluji pardubickému basketbalu k zisku titulu.“