1.liga mužů: V posledním utkání přejeli Sršni Prostějov

Čtvrtek, 20.04.2017 20:34

Prostějovští Orli jsou jediným týmem, se kterým Sršni zatím v dosavadním průběhu skupiny o 13.-20.místo prohráli a tak jim chtěli písečtí prohru z Hané v posledním utkání letošního ročníku oplatit.

Sršni - BCM Orli Prostějov 101:63

V prvních vteřinách se hrál vyrovnaný zápas. Ve 3.minutě dokonce hosté vedli 6:7. To ale bylo z jejich strany vše. Úsek mezi 6. až 12.minutou vyhráli Sršni 15:0 (16:11 - 31:11) a prakticky bylo po zápase. Sršni chtěli dál bavit sebe i diváky, kterých vzhledem k netradičnímu čtvrtečnímu termínu nebylo příliš. To se dařilo. Střelecký galakoncert předvedl Petr Šlechta, který s 51 body utvořil střelecký rekord soutěže (2 - 13/11, 3 - 10/7, TH - 8/8). Sezónu uzavřel trojkou Vojta Žáček, který zároveň přibalil hostům na cestu pověstnou stovku.

Komentář trenéra:"Jsem rád, že jsme i v posledním zápase předvedli důstojný výkon. Sezónu bych rozdělil na dvě části. V té první jsme mnohokrát nepředváděli špatné výkony - bohužel absence podkošových hráčů a možná i trochu smůly nás přilepilo na poslední místo skupiny A. Poté, co jsme začali hrát domácí zápasy v neděli a mohli tak využívat Dalibora Faita a kdy se v naší sestavě objevil ztracený syn Pavel Englický se z nás stalo úplně jiné družstvo. Jen škoda, že nám těsně utekl postup do vyšší skupiny - jsem přesvědčen, že bychom v tuto chvíli měli dostatek kvality na to, abychom proháněli i ty největší favority soutěže. Těším se, že tomu tak bude v příští sezóně."