Extraliga U19: Junioři prohrávají i třetí čtvrtfinálový zápas a končí na 6.místě.

Neděle, 09.04.2017 14:20

Ve třetím čtvrtfinálovém zápase se chtěli Sršni poprat o výhru a pokusit se tak sérii natáhnout alespoň do neděle.

Sršni - Snakes Ostrava 64:83

Zápas se vyvíjel podobně jako první utkání v Ostravě: domácí na soupeře doslova vlétli a za 5 minut vedli 15:6. Jenže podobně jako v Ostravě o vedení rychle přišli. "Snejci" pochopili, že nemohou nechávat písecké ostřelovače bez kontroly a začali velice dobře bránit. Písek v následujících 15-ti minutách vstřelil pouze 9 bodů a v poločase prohrával 24:33.

Třetí čtvrtina přinesla zcela vyrovnaný boj, hodný této fáze soutěže. Sršni se dokázali, hnáni skvělým publikem, přiblížit na rozdíl pěti bodů. Ostravští však již v Písku nocovat nechtěli a víc domácím nedovolili. Zápas se zlomil definitivně na přelomu 33.-36.minuty, kdy si ostravšti vybudovali náskok až 23 bodů a tím rozhodli.

Komentář trenéra:"V první řadě gratuluji Ostravě k postupu a přeji jí hodně štěstí na finálovém turnaji. V celé sérii byla lepším týmem a postupuje zaslouženě.

My jsme dokázali velmi dobře vstoupit do prvního i třetího utkání. Bohužel tuto výhodu jsme vždy velmi rychle ztratili a nedokázali tak ostravské hráče dostat pod tlak, který by na ně jako na favority série mohl případně být.

Chtěl bych poděkovat za celou sezónu hráčům. Myslím že za 6.místo v nejvyšší juniorské republikové soutěži se stydět nemusíme. Nechali jsme pod sebou týmy, které měli před sezónou jistě mnohem vyšší ambice než my.

S mládežnickými kategoriemi se tak loučí velmi úspěšný ročník ´98, který patřil v historii klubu k nejúspěšnějším. Rád bych klukům poděkoval a vyjádřil naději, že se se všemi budu dál vídat na basketbalových palubovkách ať už to bude v jakékoliv roli."