Starší minižáci se zúčastnili turnaje EURO BASKET PACÉ

Čtvrtek, 06.04.2017 08:57

Starší minižíci navázali na výpravy svých předchůdců ve žlutočerných dresech a vydali se na turnaj do městečka Pacé.

Cestou jsme se zastavili na skok v Paříži. Řidiči si vyzkoušeli nástrahy místního parkovacího systému. Nic nás ale nezastavilo prostudovat zdejší dominantu. Celý tým vylezl na Eiffelovu věž a mohl se kochat krásným výhledem. Byla to paráda.

Po příjezdu na místo konání turnaje byla na chlapcích znát mírná nervozita. Stan s 460 účastníky turnaje, akreditace hráčů a hlavně ubytování v rodinách. Ale už při prvním setkání chlapců s ,,adoptivními rodiči,, si padli do oka. Vše bylo v pohodě.

Druhý den nás hned na začátku turnaje čekal domácí tým. A ten vždy kouše. Ne jinak tomu bylo i tento rok. Bojovali jsme jako lvi, ale domácí se až do poločasu drželi především díky třem trojkovým zásahům.  Po poločase bylo na hřišti už jenom jedno družstvo. Vstup do turnaje vyšel na jedničku.

Sršni – Pacé 34:23 (16:16)

Hejl a Svoboda 10 bodů, Veselý 8,Chvosta 4, Polánek A. 2

Na odpočinek jsme měli 2 hodiny. Adoptivní rodiče připravili chlapcům sváču a šlo se na to. Tým z Londýna působil z naší skupiny nejslabším dojmem. Ale ještě v půlce první čtvrtiny svítil na tabuli stav 8:8 – soupeř se dvakrát trefil za tři body a my jsme se trápili. Po time outu jsme na soupeře vlétli. Do konce zápasu jsme mu nedali čuchnout. Jasná výhra byla v kapse.

Sršni – Londres  54:12 (32:8)

Svoboda 12, Chvosta a Hejl 10, Veselý 8, Janovský 4, Marek Š. a Polánek T. 4, Maleček 2

Poslední zápas prvního hracího dne jsme hráli proti výběru Švýcarského kantonu Valé. Potřebovali jsme vyhrát výraznějším rozdílem a to se podařilo. Hráli jsme hezky svižně a sypali soupeři jeden košík za druhým.

Sršni – Valais 51:2 (26:0)

Svoboda 17, Hejl 8, Chvosta 6, Veselá a Janovský 4, Maleček a Marek Š. 4, Polánek T. a Marek J. 2

Oba těžší soupeři nás čekali druhý hrací den. První na řadu přišel tým z nedalekého města Vitré. Od začátku zápasu jsme šli do vedení. Udávali jsme jeho ráz. Soupeř se nevzdal. Vždy se přiblížil nějakou střelou ze střední vzdálenosti nebo trojkou. Zase jsme schytali tři zásahy z poza trojkového oblouku. Poslední z nich 5 vteřin před koncem zápasu. Soupeři se podařilo srovnat skóre. Rémíza prakticky vyřadila oba týmy z vyřazovacích bojů.

Sršni – Vitré 24:24 (12:10)

Hejl 8, Chvosta 6, Veselý 4, Marek Š, Polánek A. a Polánek T. 2

Abychom měli šanci postoupit, museli jsme v posledním zápase zvítězit. Ale už od samého začátku jsme působili proti vyspělému soupeři až moc ustrašeně. Někdy to bylo až do očí bijící. Soupeř nás v prvním poločase převálcoval. V druhé půli jsme přitahli šrouby v obraně, ale víc než na vyrovnaný úsek hry jsme se nezmohli. Turnaj pro nás skončil.

Sršni – La Reunion 10:32 (4:18)

Janovský 6, Hejl a Marek Š. 2

Turnaj byl pro chlapce zážitkem po všech stránkách. Z turnaje musím zmínit finálový zápas mezi Litevským Vilniusem a Francouzských Nanterre 92. Francouzký tým v utkání jasné zvítězil. Jeho tým byl neskutečný a trofej si odnesl zcela zaslouženě. Pět hráčů skákalo na obroučku a jeden při hře dokonce zasmečoval – byla radost se na zápas dívat. Ale co se mě líbilo ještě víc, byla mentalita Litevců. I když byli prohrávajícím týmem ještě před úvodním rozskokem, tak během zápasu nic nezabalili. Jejich hrdost by jim to zřejmě nedovolila. To nám chybělo u některých hráčů v turnaji nejvíce. Rozhodující zápasy jsme prohráli především alibismem a ustrašeností na útočné polovině. V konečném účtování jsme byli na 10 místě z 30 účastníků.

Den návratu jsme si zpestřili návštěvou Disneylandu. Všichni jsme si ho dosyta užili a spokojeně mohli mířit k domovu.