Extraliga kadetů

Neděle, 02.04.2017 09:56

O víkendu se rozjelo play off extraligy U17. V základní části jsme obsadili krásné páté místo a začínali jsme tak na palubovce čtvrtého týmu tabulky - Snakes Ostrava. Bohužel sobotní zápas skončil dříve než začal. Nevím zda se na nás podepsala dlouhá cesta, nervy nebo nevím čím si to vysvětlit. Takhle se bohužel ale rozhodující zápasy sezóny nehrajou. Po první čtvrtině byl stav 31:11, kdy jsme byli absolutně odevzdaní a soupeř nás přejel rozdílem třídy, vlastně dvou tříd...Pak se náš výkon sice zlepšil, kdy jsme v některých usecích dokázali předvádět naší hru, nicméně Snakes jsou tak zkušený soupeř, že si stále držel dostatečný odstup a nepřipustil žádné komplikace. Musím se přiznat, že po sobotě jsem tak nějak přestal věřit v naše síly a do nedělního utkání jsem nám věřil snad ještě méně. Ovšem moje družstvo mě i po těch třech letech opět překvapilo a dokázali všem, že si sezónu chtějí ještě protáhnout. Hned od úvodu využili podcenění ze strany Snakes, kteří si v neděli mysleli, že se jim nemůže nic stát. Nám k tomu padlo hned několik trojkových pokusů a tentokrát to byli Sršni, kdo udával tempo hry. Jednoduchou hrou v útoku a střídáním obran dělalo soupeři problém se vrátit do zápasu. Naše vedení pět vteřin před koncem třetí čtvrtiny bylo o 15 bodů, bohužel v tu chvíli jsme udělali první osudovou chybu a nechali jsme si vstřelit koš s faulem. I tímto momentem povzbuzený soupeř vtrhl do poslední čtvrtiny s tím, že se ještě pokusí všemi silami o zvrat. Bohuže,l i my jsme se nechali tímto momentem vybláznit, což vedlo k několika zbytečným ztrátám. A ikdyž si myslím, že naše pozice v útoku v posledních minutách zápasu nebyli úplně špatné, bohužel nám tréma svazovala ruce. Když k tomu připočteme, že jsme zápas hráli na sedm statečných, kterým v obraně začal docházet "benzín", zadělávali jsme si na velký problém. Když jsme dvě minuty před koncem obdrželi trojku z rukou lídra Snakes Dominika Lukáče po akci, na kterou jsme se celý týden připravovali, byl rozdíl pouhý jeden bod. Pak jsme neproměnili dvě dobré střelecké pozice a soupeř se dostal k balonu a měl tak v rukou vítěznou střelu. Nechal jsem si před psaním tohoto článku trochu času, abych nenapsal něco co nechci, ale nemohu si pomoct. Nechci svádět naší prohru na tento moment, měli jsme utkání dohrát o poznání lépe a k tomuto by vůbec nemuselo dojít. Nicméně šest vteřin před koncem byl odpískán zákrok metr za trojkou, když se hráč v danou chvíli ani nesnažil postupovat ke koši a to překvapilo úplně všechny v hale. Se vší úctou k rozhodčímu Dolinkovi, který je v této zemi kapacitou ve svém oboru, tohle byl úlet. Na druhou stranu z mého pohledu to bylo jedno z nejlépe odpískaných utkání v této kategorii a kéž by to takto bylo co nejčastěji. Tenhle zápas se měl rozhodnout ze hry a ne z čáry trestného hodu. My jsme ještě měli možnost po oddechovém čase strhnout vedení na svojí stranu, nicméně svojí střelu jsme neproměnili. Zůstali nám tak jen oči pro pláč. Ikdyž prohráváme 2:0, byl jsem hrdý na náš nedělní výkon. V takto mladé sestavě vzdorovat soupeři takových kvalit a být snad 39 minut ve vedení, přesto prohrát, to hodně zabolí. Každopádně si myslím, že to je pro nás cenná zkušenost a troufám si tvrdit, že čas tohohle družstva ještě přijde!

BK Snakes Ostrava - Sršni 83:67

BK Snakes Ostrava - Sršni 68:67