Play - off EL U19: Sršni v Ostravě zvítězit nedokázali a v sérii prohrávají 0:2

Neděle, 26.03.2017 20:09

Sršní junioři obsadili v základní části extraligy lichotivé 6.místo a tak ve čtvrtfinále narazili na ostravské Snakes, kteří byli třetí. S těmi v základní části dvakrát prohráli.

Snakes Ostrava - Sršni 87:77

Sršni vtrhli do utkání jako uragán. V útoku se tlačili do maximálně rychlécho zakončení ve stylu "run and gun", v obraně nepouštěli soupeře do lehkých střel a rázem vedli 2:11. Úsek mezi 3. a 8.minutou pak naopak bohužel Sršni prospali a z vedení 6:14 bylo rázem 16:14. Hosté ale nic nevzdávali a znovu šli do vedení.

To si vynikajícím výkonem udržovali až do 25.minuty. Pak otěže zápasu převzali domácí, hnáni skvělým a početným publikem. Sedm minut před koncem vedla Ostrava 66:60 a zdálo se, že Písek už na zvrat síly nemá. Kdo si to myslel, tak se mýlil. Čtyři minuty před koncem si hosté vzali opět vedení na svou stranu 71:72. To však byla jejich labutí píseň. V osmi hráčích hrajícím Sršňům došel dech a závěr byl v režii domácích.

Snakes Ostrava  Sršni 106:68

Ve druhém utkání Sršni nenavázali na svůj sobotní výkon. Od prvních vteřin nebyli důslední, nechávali se jednoduše obcházet v situacích 1:1 a doslova hořeli na obranném doskoku. Ruku v ruce s tím šla i (ne)úspěšnost střelby. Což je základní předpoklad útočné efektivity tohoto týmu. Sečteno a podtrženo - jednoznačné představení v režii domácích.

Třetí a případný čtvrtý zápas se hraje za 14 dní v písecké hale.

Komentář trenéra:"Jsem velmi hrdý na náš sobotní výkon. Po většinu utkání jsme přesně plnili co jsme si řekli. Celý zápas rozhodlo pár maličkostí, ale nás mohlo těšit, že jsme se plně podíleli na výborném zápase a byli tak skvělému týmu, jakým Ostrava je zcela vyrovnaným soupeřem.  Neděle byla bohužel pravým opakem..... Moc se mi líbila atmosféra v hale - spousta diváků, hlasitých a přitom korektních se podílela na fajn zážitku."