Konec základní části U17

Pondělí, 20.03.2017 10:05

V posledním dvoukole základní části extraligy jsme na domácím hřišti přivítali družstva Pardubic a Prostějova. V případě dvou výher jsme stále mohli uvažovat o výhodě domácícho prostředí do play off. V sobotu proti nám stál opravdu přetěžký protivník z Pardubic, kterému patřila třetí příčka v tabulce. Jejich družstvo je opravdu výborně složené a jejich fyzická a výšková převaha byla opravdu znatelná. Nicméně naši hráči se chtěli o výhru poprat jak jen to šlo. Navíc před velice slušně zaplněnou halou a fantasticku atmosférou nešlo k tomuto zápasu přistoupit jinak. Bohužel hned od začátku se dostal náš soupeř do vedení, které si udržoval po celý průběh zápasu. Vždy když to vypadalo, že bychom mohli vedení zvrátit na naší stranu, přišla nějaká osudová chyba, ztráta atd., která nás zase stála několik bodů. Ještě ke konci třetí čtvrtiny jsme ztráceli pouze dva body, pak se však ukázala kvalita soupeře a unavené Sršně doslova přejel rozdílem třídy. Klukům za tento zápas nemohu absolutně nic vytknout, bojovali co to jen šlo a dle mého jsme předvedli i velice kvalitní výkon. Tentokrát musím ovšem poslat obrovskou gratulaci do Pardubic, soupeř zahrál opravdu ukázkově a po právu zvítězil. Dle mého to může být černý kůň vyřazovacích bojů.

Sršni Písek - BK Pardubice 66:89

S výhodou domácího prostředí jsme se mohli sice rozloučit, nicméně jsme chtěli základní část zakončit výhrou a v případě výhry Ostravy nad Nymburkem skončit na krásném pátém místě. Hned od úvodu se nám dařilo hrát rychlý basketbal, kdy jsme využívali širší rotace než měli Orli z Prostějova. Když k tomu připočteme, že jsme po celý zápas velice dobře bránili našeho bývalého hráče a v současné době největší hrozbu soupeře - Štěpána Borovku, měli jsme k výhře o velký kus blíž. Už poločasové vedení o 19 bodů nám dávalo klid do zbytku zápasu. Nakonec všech dvanáct hráčů dostalo slušnou minutáž, navíc ještě k tomu se všichni hráči dokázali zapsat do střelecké listiny.

Sršni Písek - Orli Prostějov 85:62

A jak to celé dopadlo? Sršni zakončili základní část s bilancí 14 výher a 8 porážek, což je jeden z nejlepších výsledků za poslední roky a určitě to předčilo všechny naše očekávání. Aby toho nebylo málo, Nymburk si připsal první letošní porážku v Ostravě a my tak končíme na krásném pátém místě!!! V play off tudíž narazíme na Snakes Ostrava, s kterým máme v sezóně bilanci 1:1. A ikdyž je soupeř favoritem, určitě neskládáme zbraně a budeme se chtít o postup do final four co nejvíce poprat...