1. liga mužů: Z moravského tripu se Sršni vracejí s bilancí 1:1

Sobota, 18.03.2017 20:18

V předehrávaném utkání 7.kola nadstavby o udržení zavítali Sršni na palubovku ostravských Snakes. Ti nastoupili v širší sestavě než v Písku a tak se hrál běhavý a atraktivní basketbal.

Snakes Ostrava - Sršni 90:91

Domácí od prvních vteřin vedli. Jejich pohyblivý útok a přesná střelba dělaly Sršňům velké starosti. Naštěstí i hosté byli v útoku celkem produktivní a tak skóre utěšeně narůstalo. Do nejvyššího vedení v zápase se domácí dostali již v 7.minutě - 25:15.

Pak již Ostrava nikdy o více než 10 bodů nevedla. Sršňům pomohlo občasné zařazení zónové obrany, ale stále se jim nedařilo překlopit vedení na svou stranu. Až do poslední minuty, kdy se Sršni ujali vedení, které již nepustili....

Komentář trenéra:"Musím říct, že jsem si zápas užil. Podle mě se hrál opravdu pěkný basketbal - oba týmy hráli rychle, přiměřeně tvrdě. Cením si toho, že naši hráči dokázali ještě v závěru zvýšit obrátky a překlopit výhru na naši stranu. I když v ne příliš šťastně zahraných posledních vteřinách nám pomohl i (celkově velmi nepřesný) rozhodčí...."

BCM Prostějov - Sršni    70:65

Podobně ospale začali hosté i o den později v utkání s juniorkou prostějoských Orlů. Obrana jako by ani neexistovala a v útoku Sršni až příliš spoláhali na střelbu za tři body, která se jim v tomto utkání ale bohužel příliš nedařila. 7.min - 18:4. Pak se vývoj utkání přeci jen změnil. Podobně jako v Ostravě pomohlo občasné zařazení zóny, podařilo se zastavit domácího lídra Sehnala a v útoku se písečtí alespoň občas "podívali" i pod soupeřův koš, kde měli mladí pivoti Orlů přeci jen s obranou zkušenějších hostů problémy. To přineslo ve 25.minutě Sršňům nejvyšší vedení v zápase 36:44.

Od té chvíle to byla přetahovaná, ve které nakonec byl šťastnější domácí tým.

Komentář trenéra:"Osmou výhru v řadě jsme bohuže přidat nedokázali. Myslím, že především v útoku jsme až příliš spoléhali na střelbu z dálky. A to především na začátku zápasu a pak i v samotné koncovce. Tyto dvě fáze utkání, spolu s absencí zraněného kapitána Šimona Běleho,  následně rozhodly o naší prohře."

MJ