Extraliga kadetů

Středa, 15.03.2017 23:26

V dohrávce extraligy kadetů vyrazili Sršni do Liberce, aby změřili síly s místními Kondory. Ikdyž Sršni mají jistou nejhůře šestou příčku do play off, v případě výhry mohli stále pomýšlet na nejlepší čtyřku soutěže. O motivaci tak bylo postaráno. Hned od začátku jsme na soupeře vlétli a určovali tempo hry. Agresivní obrana dělala soupeři velké problémy a tentokrát jsme se po dlouhé době mohli spolehnout i na náš útok, kdy jsme střídali jeden rychlý protiútok za druhým. Když k tomu připočteme i velice dobrou úspěšnost střelby z trojkové vzdálenosti, po první čtvrtině bylo skóre 26:11 pro Sršně. Ve druhé čtvrtině jsme bohužel začali propadat v situacích 1 na 1, díky čemuž si soupeř vytvářel volné trojkové pozici, které nemilosrdně trestal.  Za první dvacetiminutovku nám nasázel hned sedm trojek. I tak naše poločasové vedení o 13 bodů bylo velice příjemné. Do druhé dvacetiminutovky jsme čekali, že Kondoři roztáhnou křídla, přitvrdí a budou chtít zvrátit průběh zápasu, aby si definitivně pojistili play off a jejich aktuálně sedmou příčku. Hned v prvním útoku nás nejllepší hráč soupeře Haiblík potrestal košem s faulem a musím se přiznat, že jsem začal mít na chvilku strach. Pak ovšem existovalo na hřišti jen jedno družstvo, kdy Sršni předváděli opravdu pohledný mládežnický basketbal a skóre se dostalo až na rozdíl třiceti bodů. Zbytek zápasu se už jen dohrával, příležitost dostali všichni hráči a s chutí si zahráli.

BK Kondoři Liberec - Sršni 59:88

Komentář trenéra: Co dodat závěrem. Byl to náš zřejmě nejlepší výkon na hřišti soupeře, kdy jsme od začátku šli jednoznačně za svým cílem. Kdyby mi někdo před sezónou nabídl třináct výher, beru je všema deseti. Nicméně teď tak nějak nemáme dost :-) O víkendu nás čekají poslední dva zápasy základní části,  kdy v sobotu přivítáme třetí Pardubice a v neděli o play off hrající Prostějov. Tabulka se vyvíjí tak příjemně, že pokud Nymburk potvrdí svojí letošní neporazitelnost v Ostravě, tak v případě našich dvou výher skončíme na čtvrtém místě a získáme výhodu domácícho prostředí. To už se Sršňům v dorosteneckých kategoriích dlouho nepovedlo a nutno si tak přiznat, že za to stojí o víkendu bojovat!!!