1. liga mužů: Šestá výhra v řadě zajišťuje definitivně Sršňům záchranu v soutěži

Neděle, 12.03.2017 23:54

Sršni - Snakes Ostrava 81:53

Diváků 150, rozhodčí Peterková, Ulrych

Pouze v šesti přijeli ostravští, kterým termín utkání kolidoval s juniorskou extraligou.

Sršni, podobně jako v Havířově, vstoupili do utkání pravou nohou (2.minuta 7:0) a podobně jako v Havířově svůj náskok lehkomyslně prohospodařili. Ve 12.minutě vedla Ostrava 16:23 a domácí se trápili. Problémy jim dělala především zónová obrana soupeře, přes kterou se jen velmi těžkopádně prosazovali. Pak se Písek přeci jen dokázal několikrát prosadit především s podkošového prostoru. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 36:36.

Druhá půle již zcela patřila Sršňům. Ti přitlačili v obranné fázi, zrychlili přechod do útoku a když se pak několikrát v řadě trefil za tři body Šlechta vzrostl jejich náskok běhěm tří minut na dvouciferný rozdíl. I vzhledem k tomu, že soupeři znatelně docházeli síli,  dovedli již Sršni utkání v poklidu k výhře.

Komentář trenéra:"Z počátku sezóny jsem říkal, že nehrajeme špatně, ale prohrávali jsme. Nyní si myslím, že náš výkon v posledních zápasech není kdovíjaký, ale vyhráváme. Což je asi lepší :) Jsem rád, že jsme definitivně zachráněni."